• Reklam

Nihat Yeşil'den Çözüm dışı - "kayıt dışı"-  önergeler dizisi..! 

Kayıt dışı çalışan ve çalıştırılan kişilerin  tespiti ve sayısının belirlenmesini ve dolayısıyla da  hukuken ayrıca mali açıdan ceza işlemi başlatılmasını talep eden muhalefetin; bu önergeyi işçinin hangi sorununu çözme  noktasında yada hangi saik ve mesaj ile meclise sunulduğu ise  anlaşılamadı.

Nihat Yeşil'den Çözüm dışı - "kayıt dışı"-  önergeler dizisi..! 
16 Nisan 2021 - 16:19 - Güncelleme: 17 Nisan 2021 - 18:00

Nihat Yeşil'den Çözüm dışı - "kayıt dışı"-  önergeler dizisi..! 

CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, güvencesiz ve kayıt dışı çalıştırılıp işsiz kalan işçilerin ve işyerlerinin tespiti için TBMM'de Araştırma komisyonu kurulmasını talep etti.

Kayıt dışı çalışan işyerleri  ve emekçiler tespit edilerek araştırılsın ...

"...Bir de üzerine güvencesiz ve kayıt dışı çalışan emekçilerin sayısını düşününce vahim bir tabloyla karşı karşıyayız. Zararın büyüklüğünü tespit edebilmek için, güvencesiz ve kayıt dışı çalışılan sektörleri tespit edip, kaç yurttaşın pandemi sürecinde mağdur olduğunu tespit edersek, mağduriyetlerin bir nebze önüne geçebilecek önlemler alma fırsatımız olur."...
Dedi.

Pandeminin ekonomiye etkileri nedeniyle geçici de olsa  işci çıkartmaķ zorunda kalan işçilerin toplamı üzerinden, (Kod 29 kapsamındaki maddelerden sadece  biri olan)   tüm işten çıkarılanların sanki "ahlaksızlık' gerekcesiyle işten çıkarıldığı ajitasyonunu ve yaftalamasını yapan  Ana muhalefet (CHP) Milletvekili Nihat Yeşil, Meclise yeni bir araştırma önergesi daha verdi.
 
Kayıt dışı çalışan ve çalıştırılan kişilerin tespiti ve sayısının belirlenmesini isteyerek dolayısıyla da, hukuken mali açıdan ceza işlemi başlatılmasını talep eden muhalefetin; bu önergeyi  işçinin hangi reel sorununu çözme noktasında yada hangi saik ve mesaj ile meclise sunulduğu ise  anlaşılamadı.

Turkiye Havadis

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • kenan
    4 hafta önce
    Muhalefet milletvekilleri Meclise laf olsun torba dolsun önergeleri vermeyi artık alışkanlık haline getirmişler..