• Reklam

ODTÜ'DE OLMAYAN TEK RUH VE YOL KEMALİZM !

" Mezunlar Derneğinin maddi, manevi her anlamda içinde bulunduğu çıkmazda, kişisel çıkarları karşılığı katkısı, payı olanlar; derneği bu bataktan çıkaramazlar. Bu bataktan yalnızca aday olmuş, yönetimlerde, kurullarda yer almış kişiler değil; tüm Genel Kurullara katılan üyeler de sorumludur. Aşağı yukarı 1000 kişi! ODTÜ MD sözde demokrasi ve yönetim anlayışı, acıdır ki ülkemizde siyasi alanda egemen demokrasi ve yönetim anlayışının aynısı; cemaatçilik, koltuğa yapışma, dar grupçuluk, çıkarcılık, beceriksizlik, ilkesizlik ve dalkavukluk. Yazık... çok yazık." Ankara, 9 Ocak 2020 Hürol Taşdelen ODTÜ, Elektrik Elektronik Y. Müh.

ODTÜ'DE OLMAYAN TEK RUH VE YOL KEMALİZM !
15 Eylül 2021 - 09:43 - Güncelleme: 19 Eylül 2021 - 22:59


Adeta Mason localarının arka lokali haline getirilmiş ( vişne ağaçı düşmanı) Vişnelik ODTÜ Mezunaları Derneği Yol tartışmaları ile bir kez daha gündeme geldi.

Rahmetli Himmet Şahin döneminde Yol konusunda ikircikli ve ortaya karışık söylemleri  ve istemeyiz ama yan cebime koy desteği, gizli bir rektörlük protokolünün yapılmasının yolunu açmıştı. Yola yeşik ışık yakan Dernek yönetimleri ve bazı muazzaf  ODTÜ akademisyenlerin şimdiler de Meslek odaları ve TMMOB üzerinde de (karşılıklı) baskı yaptıkları biliniyor.Acaba neden yapıyorlar ? Bu sorunun cevabını Türkiye Havadis olarak yayınlamıştık.Meraklısı araştırabilir.

Deniz Gezmiş ruhunun  mason ruhu ile bir alakası olmadığı hatta Kemalist bir ruhla özdeşleştirilmeyeceği bilindiği için ODTÜ RUHU gibi bir çerçevenin içinin etnikçilik,masonizm ve sosyal demokrasi gibi ithal doktrinler ile temsilen doldurulmaya çalışıldığı biliniyor.

Adeta Küçük bir YCHP olan üst yapının, ODTÜ tabanı yada sakinleri ile uyum içinde olmamasının nedeni de aslında bu işgal.

ODTÜ ruhunu ve Onurunu bakalım bu sefer "yollar" vesilesi ile nasıl savunup geçikmişte olsa namus borçlarını ödeyip, iade-i itibar yapacakları bilinmez ama ODTÜ'ye uğramayan tek Ruh halen daha  "Kemalist Ruh"  diyebiliriz.

Bunun tek istisnası ise Masonluğun gerçek yüzünü gören Hürol Taşdelen adındaki bir Kemalist ODTÜ 'lü. Onu da mezunlar derneği üyeliğinden çirkef bir yöntem kullanarak atmışlar.

Şimdi soru şu; Hürol Taşdelen gibi nice Atatürkçü ODTÜ'lüler,Mezunlar derneği başkanı olabilseydı.Farklı bir ODTÜ muhalefeti ile karşılaşabilir miydik ?

Bu sorunun cevabını her ODTÜ'LÜ kendi içinde vermeli.

ODTÜ kendisine ve gerçek ruhuna sahip çıkmalı.

Yol geçen hanı olmak istemiyorlarsa tabiiki de  !

Türkiye Havadis
Yorum Haber 






 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet Çam
    1 yıl önce
    http://huroltasdelen.com/index.php/odtu/75-odtu-mezunlar-dernegi-nasil-kuruldu-nasil-batirildi