• Reklam

ODTÜ MD Başkanından, ODTÜ yoluna HDP yoluyla  gönderme ! 

ODTU Mezunlar derneğinin, bu yol güzergahının devamında AOÇ'yi ikiye bölerek geçmesi noktasında ise hiç bir açıklama yapmaması  ilkesiz bir duruş ve  Ankara kent  hassasiyetinden bağımsız bir evrimleşmiş, akademik ego olarak değerlendirildi.

ODTÜ MD Başkanından, ODTÜ yoluna HDP yoluyla  gönderme ! 
24 Ekim 2021 - 17:17 - Güncelleme: 25 Ekim 2021 - 11:55
ODTÜ MD Başkanından, ODTÜ yoluna HDP yoluyla  gönderme ! 
 
Görevden alınan eski Kars Belediye Başkanı  HDP'li Ayhan Bilgen, sosyal medya  hesabından ‘ODTÜ yolu’ olarak bilinen projeyi ve muhalefetin bu konudaki sessizliğini eleştiren bir paylaşımda bulundu.
Bilgen paylaşımında, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin proje ihalesini açıklaması haberini alıntılayarak, “Gökçek yaptığında tepki verenler şimdi susmayı tercih ediyorsa önce ilkeli siyaset sorunumuz var demektir” ifadelerini kullandı.
ODTÜ Mezunlar derneği  başkanı Nadir Avşaroglu'nun ise bu siyasi mesajı yorumsuz  aynen yayınlaması manidar karşılandı.
 
ODTU Mezunlar derneğinin, bu yol güzergahının devamında AOÇ'yi ikiye bölerek geçmesi bağlamında  ise hiçbir açıklama yapmaması ilkesiz bir duruş ve  Ankara kent  hassasiyetinden bağımsız evrimleşmiş bir akademik ego olarak karşılandı.
 
ODTÜ yollarındaki detay! 

"ODTÜ Rkt. ile ABŞ arasında imzalanan yollar protokolü bir idari tasaruftur. Projenin;  "Mahkemeler kamu idare(lerinin)  taktir hakkına ayķırı karar alamaz" hükmü statüsünden çıkarılması için öncelikle Rektörün halen geçerli 2017 protokolünden imzasını çekmesi ve md. 3/6 konusuna açıklık getirmesi ile mümķundür. " diyen uzmanlar konunun birinci dereceden sorumluluğu ODTÜ rektörüne aittir diyerek,danışıklı dövüş bir sürecin işletildiğini söyliyorlar.


Türkiye Havadis

YORUMLAR

  • 0 Yorum