• Reklam

ODTÜ'ye yeni bir yol daha mı ? !

ODTÜ yolu davaları; Rektörlük ve ABŞ tarafından imzalanan 2017 yollar protokolünün esas alınması ve meslek odalarının da bütünleşik güzergah davası açmaması nedeniyle kaybedildi. Bir diğer deyişle odaların ortaladıkları topa kafaya çıkan hakimler kararlarını verdi.

ODTÜ'ye yeni bir yol daha mı ? !
25 Kasım 2021 - 14:43 - Güncelleme: 25 Kasım 2021 - 15:42

ODTÜ'ye yeni bir yol daha mı ? !


ODTÜ yolu davaları; Rektörlük ve ABŞ tarafından imzalanan 2017 yollar protokolünün esas alınması ve meslek odalarının da kasten bütünleşik güzergah davası açmaması nedeniyle kaybedildi.Bir diğer deyişle;odaların ortaladıkları topa kafaya çıkan hakimler DANIŞIKLI DÖVÜŞ ortamında kararlarını verdi.

2017 protokolünde belirtilen (Md.3.6)  Rektörlüğe verilecek 36 ha arazinin hazine tahsisisinden çıkarılarak ODTÜ özel mülkiyetine imar hakkı ile geçirilmesi nedeniyle  rektörün suskun olduğu anlaşılmaktadır.

Her ne kadar Mansur Yavaş ihalesi yapılan yol dışında ODTÜ'yü bölecek tünel yolun iptali istemiyle Çevre Şehirçilik Bakanlığına  bir yazı yazmış olsada, gelinen mevcut ulaşım şemaşı ve koruma amaçlı imar planı kapsamında; ODTÜ kampüsünün sonlandığı güney ucundan yeni bir yolla Malazgirt yoluna bağlanması ve bu hattın devamı olarak da şehir hastanesi ve Çayyolu'na uzatılması gibi teknik bir zorunluluğun olduğu ve bu seçeneğinde masada bekletildiği bilinmektedir.

Bakalım daha nice timsah gözyaşları içinde danışıklı döğüşler yaşanacak ODTÜ imar dünyası bileşenleri ve Ankara basınında !!

Tahir Çalgüner 
Y.Şehir ve Bölge Plancısı

YORUMLAR

  • 0 Yorum