ODTÜ YOLLARI GÜZERGAHINDA SORUL(A)MAYAN SORU;FETÖ SPEKULATÖRLERİ !

Kanal İstanbul güzergahı konusunda FETÖ rant dosyasını gündeme getirenlerin Ankara'daki gizemli ana yollar ve rant koridoru için bu konuyu gündeme getirmemelerinin altında CHP Genel merkez ve Mansur Yavaş üzerindeki baskılar olduğu iddia edildi. Gökçek döneminde yapılan ANKARA ULAŞIM ANA PLANI 2038'in uzantısı ve pazarlıkları Mansur Yavaş dönemine rastlayınca Mansur Yavaş'ın her nedense bir gece ansızın ihaleye çıkma kararı alması manidar karşılanırken; Ankara'daki şehir plancıları aynı konunun Kanal İstanbul içinde gündeme geldiğini belirterek; Ankara Cumhuriyet Savcılığın, İncek'ten başlayan toplam yol güzergahındaki Kooperatifler/ kadastro ve tapu el değiştirme hareketliliğinde 15 TEMMUZ 2016 öncesi ve sonrası durumun belirlenerek, kapsamlı soruşturma açmasının, Ankara kent idarecilerini rahatlatacaklarını ve üzerlerindeki olası arazi mafyası baskılarını kaldıracağı görüşündeler...

ODTÜ YOLLARI GÜZERGAHINDA SORUL(A)MAYAN SORU;FETÖ SPEKULATÖRLERİ !
23 Eylül 2021 - 22:17 - Güncelleme: 24 Eylül 2021 - 20:41


Kanal İstanbul güzergahı konusunda FETÖ rant dosyasını gündeme getirenlerin Ankara'daki gizemli ana yollar ve rant koridoru için bu konuyu gündeme getirmemelerinin altında CHP Genel merkez ve Mansur Yavaş olduğu iddia edildi.


Gökçek döneminde yapılan planların uzantısı ve pazarlıkları Mansur Yavaş dönemine uzanınca, Mansur Yavaş her nedense bir gece ansızın  yol ihalesine  çıkma kararı alması manidar karşılanırken; Ankara'daki şehir plancıları aynı konuODTÜ YOLLARI GÜZERGAHINDA SORUL(A)MAYAN SORU;FETÖ SPEKULATÖRLERİ !nun Kanal istanbul içinde gündeme geldiğini belirttiler.

Ankara Cumhuriyet Savcılığın  İncek'den başlayan toplam yol yol güzergahındaki kadastral ve tapu hareketliliğinde 15 TEMMUZ 2016 öncesi ve sonrası durumun belirlenerek kapsamlı soruşturma açmalarının, Ankara kent idarecilerini rakatlatacağını ve üzerlerindeki  kripto arazi mafyası baskısını hafifleteceği görüşündeler...

ODTÜ YOLLARI GÜZERGAHINDA SORUL(A)MAYAN SORU;FETÖ SPEKULATÖRLERİ !


Benzer olarak; Kanal İSTANBUL güzergahı gündeme geldiğinde de; Fetö arazi mafyası tartışmaları tartışmaları gündeme gelmiş ve benzer tedbirler üzerinde durlmuştu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İmamoğlu'nun Kanal İstanbul tartışmasının ardından şimdi de FETÖ iddiası ortaya atıldı. FETÖ’nün arsa spekülasyonu yaptığı, örgüt parası ile Kanal İstanbul projesinin yapılacağı bölgede değeri şimdi yüz milyonlarca lirayı bulan arazi satın aldığı iddia edildi!

FETÖ operasyonları genişledikçe örgütün yeni sırları ortaya çıkmaya başladı. Aydınlık’ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “çılgın proje” olarak adlandırdığı “Kanal İstanbul” projesi FETÖ’nün de ilgisini çekti.

 

Aydınlık Gazetesi'nin iddiasına göre örgütün dinleme ve AK Parti ile İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki adamları vasıtasıyla projenin yerini belirleyen FETÖ Türkiye Mütevelli Heyeti, Pensilvanya’nın da onayıyla “Kanal İstanbul”un yapılacağı bölgeden arsa satın almaya başladı. Örgütün parasıyla yapılan arsa alımları değişik isimler üzerine geçirildi. Satın alınan arsaların değerinin yüz milyonlarca lirayı bulduğu iddia edildi.

 

Tapular incelenirse ortaya çıkar

Trakyalı bir emlakçı da FETÖ’nün “Kanal İstanbul” arsalarına ilgisinin bilindiğini vurgulayarak şunları söyledi: “Projenin yeri bilinmeden bir lira olan yerin fiyatı şimdi 20 lira, 50 lira. Projenin yerini önceden biliyorsan çok kısa sürede büyük rant elde ediyorsun. Belli ki örgüt bunu öğrenmiş ve arsa spekülasyonu işine girmiş. Bunu ortaya çıkarmak çok kolay. Yer belli. Tapu kayıtları ortada. Hangi arazi ne zaman satılmış kim almış bellidir. Araziyi alan kişinin mal varlığı araştırılırsa, o araziyi alacak gücünün olup olmadığı incelenirse her şey ortaya çıkar.

Bunu açığa çıkarmak çok kolaydır

Asgari ücretli biri milyonlarca liralık arazi kapatmışsa o kişi incelemeye alınır ve arazinin gerçek sahibi ortaya çıkar. Örgüt parası ile alınmışsa belirlenir. Bunu açığa çıkarmak çok kolaydır. FETÖ soruşturması kapsamında örgütün Türkiye’deki mal varlıklarını elden çıkarma kararı aldığına dikkat çeken güvenlik kaynakları, şüpheli arazilerin satışının engellenmesi için hemen harekete geçilmesi gerektiğini bildirdiler.

Kripto şirketlerde hareketlilik

FETÖ’nün tüm mal varlığını yurt dışına kaçırmaya çalıştığını vurgulayan güvenlik kaynakları, “Kripto şirketlerde hareketlilik var. Bazı firmanın ekonomik sıkıntısı olmasına rağmen satışı konuşuluyor. Belli ki varlık bir an önce paraya çevrilmeye çalışılıyor. Bu arada durumdan yaralanarak çok düşük fiyata mallara konmak isteyen uyanıklar da var. Eğer bilerek FETÖ malı kurtarılıyorsa alanların da başı belaya girer” bilgisini verdiler.


YORUMLAR

  • 0 Yorum