• Reklam

ODTÜ YOLLARININ ALTINDA KILIÇDAROĞLU'NUN NE İŞİ VAR ? !

Türkiye Havadis olarak taraflardan bir açıklama beklediğimizi bize iletilen açıklamalarını da aynen yayınlanmayı kamuoyunun gerçekleri öğrenme ve haber alama hakkına saygımızın bir  gereği olarak görürüz.

ODTÜ YOLLARININ ALTINDA KILIÇDAROĞLU'NUN NE İŞİ VAR ? !
19 Eylül 2021 - 17:55 - Güncelleme: 20 Eylül 2021 - 10:00
ÖZEL HABER


ODTÜ'de Cambaza bak tiyatro topluluğu ve Danışıklı dövüş güreş toplulukları, Rant yolunda sarı muhalefet yapmaya ve toplumun gazını almaya devam ettiriliyor.

ODTÜ rektörü ile Mansur Yavaş arasında yapılan yol pazarlığı anlaşması bilinmesine rağmen ODTÜ sözde yol istemezukculara imza verdirtilerek adeta yeni bir  "Sarı muhalefet yapma eylem topluluğu" oluşturuldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB), ihalesi yapılan Bilkent-İncek Bulvarı Çevre Yolu Bağlantısı projesini iptal etmesini talep eden Ankaralı ve ODTÜ’lülerden oluşan temsilciler, 433 dilekçeyi belediyeye teslim etti.

ABB eski Başkanı Melih Gökçek’in projesinin devamı niteliğinde olduğunu belirttikleri, ODTÜ ormanının içinden de geçen yol projesinin ihalesinin iptalini talep edenler dilekçelerinde, “Ormanı parçalayarak yeni bir yol yapmanın hiçbir faydası olmadığı ortadadır” denildi.

KILIÇDAROĞLU-MANSUR YAVAŞ-VERŞAN KÖK ÜÇGENİ

Gökçek'in 2013 yılında dönemin Fetöcü Gazi Üniversitesine  rektörüne ihale ettiği  Ankara Ulaşım Ana planı 2038 kapsamında planlanan FETÖ rant koridoru; İNCEK'ten başlayan ODTÜ'den geçen  Kuzey çevre yoluna uzan bir toplam güzargahtı.Bu güzergahın şimdilerde tekrardan gündeme getirilmesi altında O dönemdeki cemaat arsa sermayesi ve el değiştirme hareketliliği talepleri olduğu biliniyor.

Savcılıklara da bildirilen bu iddialar karşısında savcılıklar nasıl bir soruşturma yaptılar bilinmez ancak bu hat üzerinde Hakim-savcılar,YÖK bürokratı gibi kişilerinde bir araya getirildiği yapı Rezidans Lüks yapı kooperatifleri ve emlak ofisleri var. Bu tesadüfü olmayan durum ise Meclis gündemine ve basına yansıdığı halde sorulara yanıt verilmemiş ve üzeri kapanmıştı.

Bu güzergahın önündeki en önemli ODTÜ engelini kaldırabilmek  için Mansur Yavaş'ın da bilgisi dahilinde Verşan Kök ile Kılıçdaroğlu bir görüşme yaptı ve ODTÜ yönetimini de bu rant pastasından uzak tutmayacak  bir protokol üzerinde anlaşma yapıldığı bilgisi haber merkezimize iletildi ve CHP içindeki kaynaklarımızdan da  teyit edildi.

Bu durum karşısında;  Türkiye Havadis olarak taraflardan bir açıklama beklediğimizi bize iletilen açıklamalarını da aynen yayınlanmayı, kamuoyununun gerçekleri öğrenme ve haber alma hakkına saygımızın bir  gereği olararak, Ankara kamuoyunun ilgisine sunuyoruz.

Türkiye Havadis
Haber Merkezi 


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum