ODTÜLÜLERE REZİDANS, MEZUNLARINA YENİ DERNEK BİNASI YEMLEMESİ Mİ?

Bu iki soruya verilecek cevap  aslında; ODTÜ'den  Yeni ODTÜ'ye (YODTÜ) entropik evrilmesini açıklayacak hazin sürecin de adeta bir turnusol sağlaması olacak maddi bir kanıt niteliği taşıması açısından da önemli...

ODTÜLÜLERE REZİDANS, MEZUNLARINA YENİ DERNEK BİNASI YEMLEMESİ Mİ?
09 Eylül 2021 - 09:04 - Güncelleme: 10 Eylül 2021 - 21:21
Kamuoyunda adı ODTÜ yolları olan iki yol geçişi altında ODTÜ ile rant pazarlığı yapıldığı iddiası geçmişte de dillendirilmiş ve meclise de yansımış ancak  bu sorulara cevap verilmemişti.

"YENİ ODTÜ" !

ODTÜ,  ruhunu yaşatmaya çalışsa da; Yapı içinde zamanla oportünizm ile terbiye edilen ve ODTÜ'yü kendilerine yol yaparak, yolunu bulmaya çalışan kendine ODTÜ'lü "YENİ ODTÜ" cüler oluştu.

Bu yeni sarı profil yaklaşık son 10 yılda devşirilerek ve dışarıdan eklemlendirilerek  oluşturuldu.

Maalesef bu profil YODTÜ'de iktidar. (gibi).! 

Gökçek döneminde gizli bir protokol ile anlaşmaya varıldığı iddia edilen Pazarlık iki madddeden oluşuyor.Bu pazarlığın Mansur Yavaş döneminde gündemde olduğu ODTÜ bileşenlerinin yaptıkları sahte/sarı muhalefet  söylemlerinden de anlaşılmakta.

1. Yol düzenlenmesi ile oluşacak Düzenleme Ortaklık Payının tarmpa yolu ile  ODTÜ'ye devri sağlanacak arazi ile bu arazide ODTÜ'lü hocalar için düşük ödemeli  imarlı Lüks yapı kooperatifi kurulması.

2. ODTÜ mezunlar derneğinin Yola karşı muhalefetini baskılamak için Vişnelik Mezunlar tesisi yerine daha modern bir  Gökkuşağı tesisi yapılması.

ODTÜ' de Son gelişmeler ile bu iki iddianın konuşulur hale gelmesi üzerine  bu iki konuyu kamuoyunun gündemine getiriyor ve ODTÜ Rektörü Verşan Kök'ten cevap bekliyoruz.

Bu iki soruya verilecek cevap  aslında; ODTÜ'den  Yeni ODTÜ'ye (YODTÜ) geçişin entropik evrilmesini sürecinin de geldiği son nokta açısından;  adeta bir turnusol sağlaması olacak maddi  bir kanıt niteliği taşıması açısından da önemli...

Türkiye Havadis
ODTÜ Kampus

YORUMLAR

  • 0 Yorum