' ÖZIŞIK BATTAL İLGEZDİ'NİN CHP İLE KAZANMA ŞANSI YOK'

Özışık, İYİ parti'nin kadın kollarının HDP'nin standartında boy gösterdiğini, CHP'den üçüncü döneme hazırlanan Battal İlgezdi'nin de,' kesimin oyuna talibim' açıklamasıyla, CHP ile kazanma şansı yok olmadığını ortaya koyduğunu söyledi.

' ÖZIŞIK BATTAL İLGEZDİ'NİN CHP İLE KAZANMA ŞANSI YOK'

Özışık, İYİ parti'nin kadın kollarının HDP'nin standartında boy gösterdiğini, CHP'den üçüncü döneme hazırlanan Battal İlgezdi'nin de,' kesimin oyuna talibim' açıklamasıyla, CHP ile kazanma şansı yok olmadığını ortaya koyduğunu söyledi.

 ' ÖZIŞIK BATTAL İLGEZDİ'NİN CHP İLE KAZANMA ŞANSI YOK'
10 Şubat 2019 - 17:15

HABER: YEKTA YAKTI

Sonsayfa.com'un Yayın Grubu Başkanı ve Gazeteci - Yazar Baki Özışık, Ataşehirtv'den Necmettin Yıldırım'ın sorularını cevapladı.

Özışık, 'Gazeteciler yağdanlık olmuşlar, basın toplantısında soru soruyor, 'Türkiye'de Adalet Var mı'? diye, CHP'nin belediye başkan adayı 13 davadan yargılanmış 12 davadan beraat etmiş. Bilinçsizce akılsızca sorular soruyor. Neyi söyletmeye çalışıyorsun, sen kimsin ki; böyle bir soruyu soruyorsun' 

Özışık: ' Battal bey'e de zaman zaman söylüyorum. Ben seçtiğim belediye başkanımın benim huzurlu bir şekilde yaşamam için oyumu veriyorum.  Çöpleri toplamak, temizlik yapmak, başka şeyler yapmak marifet değildir. Belediye başkanının görevidir bunlar'

Yerel seçimlerde İstanbul'da yakından takip edilen ilçelerin başında gelen Ataşehir'de, siyaseten ve belediyecilik anlamında iki güçlü aday var. CHP'den Ataşehir'i 2 dönemdir yöneten Battal İlgezdi ile Sancaktepe'de Yeni İstanbul'u kuran ve 31 Mart'ta Ataşehir Ak Parti adayı olarak seçmenleri,n karşısına çıkan İsmail Erdem.

Gazetecilik mesleği'nde 30 yılı aşkındır dirsek çürüten, www.sonyfa.com ve ataşehir24.com'un Yayın Grubu Başkanı, Gazeteci - Yazar Baki Özışık, doğru ve ilkeli yayınlarıyla ilçenin nabzını tutan, www. ataşehirdenbaher.com ile www.ataşehir.tv'den Necmettin Yıldırım'ın sorularını cevapladı.

Ataşehir'de bir çok sorunun cevabını veren Özışık'ın bu röportajını aynen yayınlıyor ve yorumu okurlarımıza bırakıyoruz.

Necmettin Yıldırım - Ataşehirtv :   Başınız sağ olsun, Allah rahmet eylesin, bazı gazetecileri de özellikle eleştirmek istiyorum. Biz cenazenize geldik. Bazı gazeteciler geride kaldılar. Aynı yerde ikametgah ediyorsunuz. Ve aynı yerde haber yapıyorsunuz. Meslektaşlarınız bu konuda hiç bir haber yapmadı. Bu konuda hem kendi adıma üzülüyorum. Hemde diğer kişiler adına üzülüyorum demek durumunda kaldım.

Baki Özışık - Gazeteci- Yazar : Bu anlamda sana teşekkür ediyorum. Bizi izleyen bizleri takip eden kardeşlerimden babamı da içine dahil ederek bir fatiha okumalarını, çünkü ölmüş olan insanların fatihaya ve duaya ihtiyacı var. Bunların içinde benimde babamın bir fatihaya ihtiyacı vardır. Bütün ölmüşlerimizin ruhuna bir fatiha rica ediyorum.

' ACININ PARTİSİ YOKTUR'

Acının partisi yoktur. Babamın cenazesi'nde gördünüz ve şahit oldunuz. Biz aile olarak güzel şeyler yaptığımızın, güzel habercilik yaptığımızın karşılığıdır bu. Bunun Hadi Özışık, Süleyman Özışık, Mehmet Özışık ve Baki Özışık'la bir alakası yok. Bu Özışık ailesinin bir matemidir. Toplumda bilinen bir insanız. 

' KÜÇÜK İNSANLARIN KÜÇÜK HESAPLARI HER ZAMAN OLACAKTIR'

İnsanların içerisin de, şurasın da vardır birşey, doğru kullanmadığı bir şey vardır. Bunu biz gördük. Maalesef ad bulamıyorum. İsim bulamıyorum. Ben Özışık ailesinin bir bireyim neferim. Toplumda saygınlığı olan bir gazeteciğim işimi dostdoğru yapmaya çalışıyorum. Tabi bu acı günümüzde bile bu işi doğru kullanmayanları gördük. 

Tepkilerimiz olmuştur. Yine de gelenlerden, Allah razı olsun teşekkür ediyorum. Bunlar olacak şeylerdir. Küçük insanların küçük hesapları her zaman için olacaktır. Bu bizim için öznemli değil. 

Necmettin Yıldırım -  Ataşehirtv : Babanızı kaybettiniz Allah rahmet eylesin, muhterem bir insandı, çok sevenleri vardı. Akın akın insanlar geldi. Bunların dışında ev ziyaretlerinizde oldu.

'BABAMIZI GÜZEL UĞURLADIK'

Baki Özışık - Gazeteci- Yazar : Ev ziyaretlerimiz ve karşı da bulunan ofisimizde de  çok sayıda siyasi partinin liderleri, mensupları geldi. Üç yerde taziye evimiz vardı. Allah'a şükürler olsun. Babamızı iyi uğurladık. Babamız iyi bir insandı. Alim bir insandı. Biz babamızı biz hiç bir zaman ön plana çıkarmadık. 

Necmettin Yıldırım - Ataşehirtv : Baktığımız zaman bizler de gazetecilik yapıyoruz. Ataşehir'i tek bir kalemi ile yerle bir oynatacak bir kişisiniz. Uzun zamandır yazı yazmıyorsunuz, bu suskunkuğunuz nedeni nedir?

Baki Özışık - Gazeteci- Yazar : Babamın rahatsızlığından dolayı yazılarımıza ara verdik. Çünkü hastane boyutu vardı. Biz birbirimize doymamıştık. Bu süreç içerisinde babamın 'ah canım yandı' dememesinin önüne bütün kardeşler seferberdik. Hep hastaneydik. Allah razı olsun, hastane yönetiminden, bakan beyden oradaki personelden herkesten, Allah razı olsun. 

' SİYASETİ SİYASETCİLER, GAZETECİLİĞİ GAZETECİLER YAPMALI'

Bu bizi yazı yazmaktan geri koydu ama , bir başkasının adına kahramanlık yaptığımızı da anlamış olduk. Siyaseti siyasetciler yapmalı, gazeteciler gazetecilik yapmalı, bir parti var. Yönetcileri var. Ataşehir'de sayısız sıkıntı var. Bunları kimse dile getirmezken, sende yapıyorsun, sokakta dolaşıyorsun. Sorunları dile getiriyorsun. Habercilik yapıyorsun. Ama haberciliğide birileri anlatacak ki; sen yapabileceksin. 

'MİLLİ EĞİTİMİN İNSANLARI SOYDUĞUNU DİLE GETİRDİM'

Milli Eğitimle ilgili insanların soyulduğunu dile getirdim. Bu bir soygundur dedik, Milli Eğitim Bakanlığı soruşturmalar açtı, bu konuyla ilgili geri adımlar atıldı. Her ne hikmetse, ilçe bazında kimse kılını kıpırtmadı.
 
Necmettin Yıldırım - Ataşehirtv : Neden kılını kıpırtmadı?

Baki Özışık - Gazeteci- Yazar : Seni göndermişler, birileri seni bu milletin hizmetkarı olacaksın, sayın Cumhurbaşkanı Ak parti ilçe teşkilatı için söylüyorum. İlçeye gönderiyor, oluşturuyor. Kardeşim diyor, ' insanlarla benim aramda perde olacaksın' diyor. Bunu yaparken de bu insanların sorunlarını dertlerini dile getireceksin. 

Necmettin Yıldırım - Ataşehirtv : Bu bir ihanet mi ?

Baki Özışık - Gazeteci- Yazar : İhanet olarak değerlendirmeyeyim, ağır konuşmaya gerek yok. Bu anlamda, Ak parti ilçe ile CHP ilçe bunun arkasında durmadı. Bu milletin soygunununa dur demediler. Halen çok ciddi şeyler var, özel okullar var. Bununla ilgili çok sıkıntılar var. Biz bu haberi yaparken bize destek olunması gerekirken, kardeşim hayırdır, siz ne yapıyorsunuz diye soruyorsunuz. 

' EĞİTİM CAMİASI MİLLETİ SOYMAK DEĞİLDİR'

Eğitim camiası milleti soymak değildir. Milleti aydınlatmaktır. Ülkemizin aydınlarını hazırlamaktır. Gaye bu olmalı, burda arkamızda durmadılar. Çadırlar falan kurup kitap festivali adı altında 'biz bunu destekliyoruz' dediler. 'Burada bir sıkıntı yok' dediler.  O gün çıktık dedik ki; halkın yanında olmayan yarın olmaz, Ataşehir böyle bir şey'i kabul etmez, ben burada yaşayan biriyim. Gazeteciğim. Ben bunu yapıyorsam, ben bunu dile getiriyorsam, siyasetci olarak sen bunun arkasında durmak zorundasın. Benim bakanım bu konuda talimat vermiş, bu bir sıkıntıydı. 

' MESLEKTAŞLARIMIZ SORUNLARI YOK SAYIYOR'

Bir diğeri Dursun Ali Tartar Parkı vardı. Utanarak söylüyorum. Meslektaşlarımızın sadece yanılmak adına sadece bir kişiden demeç alıp, orada ki, insanların sorunlarını yok sayması, bizim gidip o sorunu tamamıyla kökünden ele alıp değerlendirip oradaki insanların menfaatine olan bir şeydi. Mutlaka değerlendirilmesi gerek dedik. Şuanda o park duruyor. Biz doğru bir caba gösteriyoruz.

Necmettin Yıldırım - Ataşehirtv : Halkın sesi olarak gerçekten sizi görüyorum. Bunu samimiyetle söylüyorum. 

Baki Özışık - Gazeteci- Yazar : Gazetecinin görevidir bu.

Necmettin Yıldırım - Ataşehirtv : Bir çoğu belediyeden yararlanmak adına belediye'den çıkmıyor. Farklı durumları, gazeteci halkın arasında olması gerekmiyor mu? Samiyetle söylüyorum. Bazı şeyleri sizden öğreniyorum. 

' GAZETECİ BELEDİYE BAŞKANINA 'ADALET VAR MI' DİYE SORUYOR'

Baki Özışık - Gazeteci- Yazar : Gazeteciler Kamu adına, kamu adına dediğimiz zaman halk adına hareket etmek zorundadır. Bakıyorsunuz çocukları koymuşlar oraya, soru sormasını bilmiyor. Gazetecilik adap ve kuralının ne olduğunu bilmiyor. Kalkıyor basın toplantısında ' Adalet Varmı' diyor. Gazeteci 'Adalet Var mı' belediye başkanına bu soruyu soruyor. 

Belediye başkan adayı 13 davası var. 12'sinden beraat etmiş. Zavallı gazeteci diyor ki 'sizce Adalet Var mı' sizce diyor. Bilinsizce, akılsızca, mantıksızca soru soruyor. Neyi söyletmeye çalışıyorsun, sen kimsin ki; böyle bir soru soruyorsun. 'Adam beraat ettim' diyor, 'bir dava var ondan da beraat edicem, suçsuzum. Adalete inanıyorum' diyor. Israrla Türkiye'de adalet var mı' diye soruyor. 

'BASIN TOPLANTILARINDA YAĞ ÇEKİYORLAR'

Bu ülkede gazetecilik yapıyor. Adalet Var mı ? Sorusunu soruyor. Konuşacak o kadar çok şey var ki; basın toplantılarına geliyoruz, akla hıyan sorular soruyorlar. Yağ çekiliyor adeta, gazetecinin hitap şekli, soru sorma şekli bellidir. Belli kriterleri vardır. 

Necmettin Yıldırım - Ataşehirtv :  Siz bir soru sordunuz onu en sona saklayacağım. Sizin gerçekten sorularınız, ben açık söylüm soruyorsunuz o zamanla onun acısını hissediyor.

Seçimlere geçmek istiyorum. Biliyorsunuz Ak parti Ataşehir belediye başkan adayı İsmail Erdem belirlendi. Sonra ki süreçte de , Battal İlgezdi şov yaptı, kendim yorum yapmadan, mahallelileri biraz azarlayarak 'çöpünüzü topluyorum, daha ne istiyorsunuz' dedi ve dostluk projesini açıkladı.

İsmail Erdem'de her gün projelerini açıklıyor. Yapacaklarını yapıyor. Birde şöyle birşey var. Sancaktepe'de 5 ayda imar çıkarmış belediye başkanı var. Gidip görüyoruz. Burada İsmail Erdem ile Battal'ın ne kadar şansı var. Şans ibremiz nereye dönüyor?

' ERDEM SANCAKTEPE'DE ÇALIŞMIŞ'

Baki Özışık - Gazeteci- Yazar :  İsmail Erdem, Sancaktepe'de yapmış olduğu şeyleri belediye başkanlığı döneminde, Ataşehir'de ismi cismi okunmuyordu aylar öncesinden, bir basın toplantısında biz gazetecileri çağırdı, gittim, Necmettin ne zaman bitecekte bu toplantıdan ayrılayım diye, zül gibi geldi bana her şeyi yapmıştı. Soru soracak bişi bulamadım. Birtek aklıma şu geldi. Gazetecilere acaba niye birşey yapmamış. Bir tek bu eksikti. 

Adam Sancaktepe'de çalışmış. 30 yılın üzerinde bir gazeteci olduğum için, Sarıgazi'yi bilirim. Günde ortalama bir iki sefer çatışmalara giderdim. Cem evlerinde insanların cenazelerinde öldürüldüğünü, gazetecilere kimlik gösterin dendiği dönemleri ben bilirim. Ucu bucağı olmayan, gerçekten sıkıntıdan başka anılmayan bir yer. Devlet karar vermiş, Sancaktepe ilçe olmuş. İsmail Erdem oraya verilmiş, adam çalışmış, hizmet etmiş oy oranları bellidir.

' ERDEM ATAŞEHİR'E DE HİZMET'E TALİP'

Biz niye gevezelik yapıyoruz. Birimiz diyoruz ki, borç altında, birimiz diyoruz ki, devlet destekli, birimiz başka bir şey söylüyoruz. Sürekli konuşuyoruz da konuşuyoruz.  Şimdi adamın oradaki hizmetlerini, Ataşehir'e gelip avantajlı bir şekilde her siyasetçinin yapması gereken şeyi yapıyor. 'Ben burada bunu yaptım. Ey Ataşehirliler buraya geldim, sizler içinde bir şeyler yapıcam. Devletim döndü dedi ki; sen git oraya aday ol, bundan sonrası için burada hizmet edicem' dedi. Eksik var mı, şuana kadar? İsmail Erdem projelerini devlet nezninde konuşuyor. Ataşehir için çok çirkin olan, meydanı olmayan, nerenin merkez olduğu belli mi ? Ataşehir'in yok.

'ERDEM MİLLETBAHÇESİ YAPACAK'

 Diyor ki; 'ben burada insanların huzur içinde rahat edeceği millet bahçesi yapıyorum' gitmiş devlet yetkililerinden izin almış, bu konuyu gelmiş açıklıyor. Diyorki; 'Ataşehir'de insanların çok daha nostaljı, eşi ile, kızı ile sevgilisi ile çıkıp İstanbul'u rahat bir şekilde, yemeğini de yiyebilir, Kağışdağının tepesi'nde başka bir alan yapıcam' diyor. 

Bu kötü bir şey mi? Benim gövsüm kabardı. Ne kadar güzel bişi, ben buradan, Gözdağı'na Pendik'e gidiyorum yemek yemek için, Çamlıca tepesi'ne niye gidim. Söyledikleri doğru şeyler, gayesi, hedefi olmayan insanın kazanma şansı yok. Siyasiler bunları kullanmak zorunda, avantajlı mı? Avantajlı, gidiyor anlatıyor. İlk geldiğinde benim dikkatimi çeken şu olmuştu. 

Dedi ki; Takip edilmemiş, Ak partinin geçmiş teşkilatını eleştirdi. Meclis üyelerini eleştirdi. Burada olan ekibi eleştirdi. Siz bişi yapmamışsınız dedi. Siz arkasında durmamışsınız. İmar şu bunlar falan meclis üyelerinden geçiyor bunlar.

Necmettin Yıldırım - Ataşehirtv : Çok güzel.

' ERDEM BİR ŞEY YAPMAMIŞLAR'

Baki Özışık - Gazeteci - Yazar :  Oturmuşsunuz bir şey yapmamışsınız. Kendini de eleştirdi. CHP'yi de eleştirdi. İstenilseydi olurdu. Örneklerini verdi. Maltepe nasıl çözüyor. İyi diyalog içerisinde, samimi bir şekilde bunu anlatmaya çalıştı. Bir birimize düşman gözü ile bakamazsınız. Bir birinizin gözünü çıkarmak adına siyasete gelmemişsiniz.

Necmettin Yıldırım - Ataşehirtv : Projesi yok.

Baki Özışık - Gazeteci- Yazar : Ataşehir'de de Battal bey'e şu haksızlığı yapmamak lazım. Niyetin de bize hizmet yapmak için geliyorlar. İsmail Erdem çok daha avantajlı geliyor. 

Çünkü şimdiye Kadar ki; bu projeler geçmiş dönemde, tuturmuşlar Kadir Topbaş, Kadir Topbaş bundan dolayı gönderildi ya, Nimettullah Topu söylediler. Esmasemi anılıyor mu şuanda, Naim beyle geçen gün karşılaştım. Gerçekten sağındaki solundaki beceriksizliklerden dolayı bu adama yanlış yapıldığını ben hep ifade ediyorum. 

Necmettin Yıldırım - Ataşehirtv : Ataşehir Ak partide kaliteli insanmı yok. Yönetiminin içinde?

Baki Özışık - Gazeteci- Yazar : Siyaseten de olsa kendimize kul arıyoruz. Dediğimi yapacak insan arıyoruz. Ahmet Özcan'ın buraya ilk gelişini hatırlarmısın. Bizim yayınlarımızı iyi hatırlıyorsunuz. Hizmet etmek adına, burada şunu net söylüyorum. Ben devletime, vatanıma ve milletime bağlı insanım. Ben Cumhurbaşkanını çok seven ve ona inanan insanım. Çünkü müslünamların umudu olan bir insandır. 
Bana göre, bu ülkeyi bir başkasının esareti altına girmesin diye ciddi mücadele vermiş. Karadenizlisi ile kadını ile erkeği ile baridereler atlatmışız, bunlar kolay işler değil, bu ülkeye canını vermeye hazır olan bir adam. Ben böyle bir insana canımı feda ederim. Ak parti içerisin de, Ak parti ile alakası yok. Zarar veren bir insana da ileti olurum. Bu insan bana Ak partiliyim diyemez. 

Necmettin Yıldırım - Ataşehirtv : Bunlardan var.

Baki Özışık - Gazeteci- Yazar : Kıyamet gibi var. Şuanda Cumhurbaşkanı diyor ki; git hizmet et, o eli cebinde halka tepeden bakıyor. Gidersin işte gidersin, yanlışlar gırla.

Necmettin Yıldırım - Ataşehirtv : Bunu İsmail Erdem görüyordur.

Baki Özışık - Gazeteci- Yazar :  Mutlaka görüyordur. Gün Ak parti'de olsun, CHP'de olsun birilerini eleştirme günü değildir. Biz gazetecilerinde bu anlamda hassas olması gereken noktalar olmalı, çünkü bu bir seçimdir. Burada gazetecilerin başka şeylere girmemeli, İsmail Erdem kendi acısından bir muhalefet yapacaktır. Battal beyde kendi acısından muhalefet yapacaktır. 

'BATTAL BEY'E YAKIŞTIRAMADIM'

Dünkü basın toplantısında benim üzüldüğüm bişi vardı. Eski siyasetcilerin vaadlerini Battal bey, İsmail Erdem'in yapacak olan hizmetlerini böyle alaya, gırgıra alır bir cümle kullanmasına gerçekten üzüldüm. Ataşehirliler için birileri yola çıkmış. Bişiler yapıyor. 

Sayın başkan insanların sana sevgisi var. Saygısı var. Yaklaşımları güzel, burayı yönetmen için insanlar senin etrafında kenetlenmiş bu noktada kalkıpta eski dönem gibi 'bende buraya helikopter getircem' söylemi bir başka yapılan çalışmayı alaya, dalgaya almak, yakıştıramadım. Zaman zaman Battal İlgezdi'nin çok dikkatli konuşmaları var. Meslektaşını eleştirmez, gazetecilerin saygısızca, iftira atan şeyleri var çünkü.

Necmettin Yıldırım - Ataşehirtv : Oraya gelicem, ince bir soru ile orada partilileri kızdırdı. Peki Ataşehir'de seçmen, Ataşehir'in ya hizmetle var olacak, yada sevgi dostlukla hizmetten yok olacak. Kendi adıma, seçmen Ataşehir'de neye göre seçimini yapacak?

'ATAŞEHİR'DE CİDDİ İMAR SORUNU VAR'

Baki Özışık - Gazeteci- Yazar : Ben şunu söyleyeyim. Ben bir seçmenim. Doğru düşüncemizi eğer ortaya koyarsak, doğru cümleler kullanırsak, konuşursak, elbetteki bizi izleyenler de, bu sayın İsmail Erdem'de olabilir, Sayın İlgezdi de olabilir. Şimdi Ataşehir'de ciddi bir imar sorunu var. Bu sorunun çözülmesi gerekiyor. 
Sayın İlgezdi diyor ki; 'Büyükşehir'den  sorunlarımın çözümü konusunda ben CHP'den olduğum için bana destek yok' diyor. Önüm kesiliyor. Sayın Erdem'de diyor ki; kardeşim diyor, başka yerlerde görüyorum. Müsaade edin biz çözelim. Ben dilerim, ya Allah aşkına siyaset yapmadan arada eziliyoruz. 

ATAŞEHİR'İN SORUNLARI ÇÖZÜLMÜYOR'

Benim babam rahmetlik oldu. Yerini göremedi. Emeklisini yerine yatırmış, nice insanlar öldü. Çözülmüyor bir türlü, insanlar niye bu mağduriyeti yaşasın, siz siyaset yapacaksınız. Siz kalkacaksınız şurda burda vaadlerde 'ayırmıyorum' bulunacaksınız, arada halk ezilecek. Böyle bir şey olabilir mi, Ataşehir'in sorunları çözülmüyor. Ataşehir'in gırla sorunu var. İsmail bey gelmiş, Büyükşehir'den eksik olmuyor. Ankara'dan eksik olmuyor. Yapılacak olan şey şu teşekkür etmek lazım.

Necmettin Yıldırım - Ataşehirtv : Projelerini açıkladı.

' CHP CHP'LİKTEN ÇIKMIŞ'

Baki Özışık - Gazeteci- Yazar : Bunu yapmak için geliyor. Hizmet yapmak için geliyor. Öbür taraftan da aynı olması lazım. Eğer ki; neden diyorlar kardeşim Cumhurbaşkanını tercih ediyorlar. Bu adamı doğru olarak kabul ediyor. CHP'yi tercih etmiyor. CHP CHP'lilikten çıkmış, Ankara'da sorunlar,İstanbul'da şuan da Canan Kaftancıoğlu sıkıntısı var. İnatlaşma var. Şu anda meclis üyelikleri seçilecek.

Kadın oradan tutturmuş on tane benim, on kişi istiyorum. Genel merkez üç- beş kişi, etti 15 Battal kimi seçecek? Ataşehir'de oturanlar insanlar nasıl olacak. Oyları kim veriyor. Canan Kaftancıoğlu'mu burada gelip oy kullanacak. Genel merkez mi seçiyor. 

Bu işlerden niye elini çekmiyorlar. Aynı şey, Ak parti içinde geçerli, burada acaba bu kadar cahil insan mı var ? Okumuş insanlar var. Kardeşim halkın içinden seçin. 

Necmettin Yıldırım - Ataşehirtv : Battal İlgezdi, İYİ parti yöneticilerine gitti. Dostluk gösterileri yaptılar. Siz soru sordunuz, HDP'den de oylarını istedi Battal İlgezdi, Sizin sorunuz da orada tepki gördü. Çıldırttınız.

' VATANIN BEKASI BİZİM İÇİN ÖZNEMLİ'

Baki Özışık - Gazeteci- Yazar : Şimdi basın toplantısı, bizi çağırdılar. Battal bey ilçe merkezini ziyaret edecek. Bizi de çağırdılar. Kalktık gittik.  İYİ parti'nin bana bakışı bellidir. Onların içinde, MHP'den ayrılanlar var. Bizim de zaman zaman yazılarımızda olsun, aneknotlarımızda eleştirdiğimiz şeyler var. Yanlış bulduğumuz şeyler var. Deminde söyledim. Vatanın bekası, bütünlüğü bizim için her şeyin üstündedir. 

'BATTAL BEY'İN CHP İLE KAZANMA ŞANSI YOK'

Bizim için kutsal olan bu gerçek bu gerçeğin asla dışına çıkamayız. Siyasi menfaatin uğruna bütün dengeleri yok sayacaksın. Doğruyu yanlış, yanlışını da doğru saydırmaya caba göstereceksin buna izin vermeyiz.
 
Dün, Battal bey'in halinden, Ataşehir'de her kesimin oyuna taliptir. Sadece CHP olsa, Battal bey'in kazanma şansı yok. Siyaset yapıyor. Siyaseti de her insana dokunarak, 'bende talibim, bende hizmet etmek istiyorum'  Sağ kesimden meclis üyesi almış, ülkücü camiadan almış, derneklere gitmiş destek istemiş, yardımlarda bulunmuş, Necmettin bunlar kötü şeyler değil,  kazanmak adına bir caba gösteriyor.

Fakat bu ülkenin hassasiyeti var. Ülkücüler için çok hassas bir nokta var. Şimdi sayın İlgezdi'ye bu soru soruldu. ' Ben her kesimin oyuna talibim'  diyor. Haliyle bize de bu soruyu sormak düştü. Soruyu soruyorsun, eeeeeee, ııııııııııııı, falan böyle cevaplar verilmeye çalışılıyor. Adam orda açık söylüyor. Genel başkanın açıklamış. Canlı yayını kapattık aşşağıya iniyoruz. İçinde kendini bilmez, 'ben gazeteciğim' diyor ama ben gazeteci olduğunu ilk defa görüyorum. Aşşağıda biri bize parmak sallıyor. 'Siz bu soruyu nasıl sorarsınız' birisi diyor ki; İsmail Erdem'in Sancaktepe'de borcu var. 

' ATAŞEHİR BELEDİYESİ'NİNDE BORCU VAR'

Zaten İsmail Erdem'in Sancaktepe'deki borcunu biz daha önceki programlarda dile getirmişiz, adam hizmet yapmış, Ataşehir belediyesi'ninde borcu var. Borçsuz belediye yok zaten, sen kalkıyorsun gazeteciye ' bu soruyu soruyorsan da bunu niye sormuyorsun' diyorsun. Bide tehdit ediyorsun. Parmak sallıyorsun. Bide bana yapıyorsun. O ilçe binasını sana dar ederim zaten, sana orada onun müsaadesini verirmiyiz. 

Şimdi bugün İYİ Partililer, karşıda bir ilçenin stantındalar. HDP'nin, buradan giden kadın kolları bunu halka nasıl izah edecek. Kör mü bu millet, görmüyor mu? İYİ Parti'nin kadın kolları karşı da, HDP'in stantındalar. Nasıl izah edecek. Genel başkanları kalkıyor, 'asla böyle bir şeyin içinde olmayacağız' diyor. 

Siz kimi kandırıyorsunuz, Necmettin biz soru sormakla mükellefiz, biz birilerinin yalakası değiliz, bu toplumun bizden sormamızı istediği şeyler var. Bunları soracağız. Bizim siyasi görüşümüz olabilir. Biz orada tarafsız olmayız.  Şu sohbetimde elimden geldiği kadar tarafsız olmaya çalışıyorum. Böyle olmanın çok doğru olacağını, bundan dolayı da , halkın yanında olup, halkla bütünleşerek, halkın derdini, sorunu, sıkıntısını dile getirdiğin zaman senin korkmana çekinmene gerek yok.

Siyasiler gelip geçer,  ' bunlar soyguncu, hırsızdır. Bunların arkasında durmayın dediğimiz isimler'  yarın yok olmaya mahkumdur. Sözlerim arasında söyledim. Yok olmaya mahkum kalacaksınız, yazılacak çok çok önemli şeyler var. Hiç kimseyi bu dönemde farklı bir şekilde eleştirmek istemiyorum. 

Necmettin Yıldırım - Ataşehirtv : Bundan sonra yazmaya devam edeceğiz.

Baki Özışık - Gazeteci- Yazar : Yazar:  Necmettin biz gazeteciyiz. Hiç kimsenin yalakası değiliz. olamayız da, fakat şunu da yapmak gerekiyor. Ataşehir'de bir huy edinilmiş, bir dernek olabilir, bir siyasi parti teşkilatı olabilir. 'Şunu yazmıyorsunuz' Siz konuşuyormusunuz da biz yazmıyoruz. Kendisi perde arkasında fıs fıs olmuş, çık konuş ki; bende yazayım. 

Birde meclis şeyleri var. Evlere şenlik Ak parti'de 170 tane olmuş, CHP'de 160'a yakın var. Ataşehir'de sokağa çıkmaması gereken insan meclis üyesi olmuş. Adaylık başvurusunda bulunmuş. 

Necmettin Yıldırım - Ataşehirtv : Abi bir şey sorabilirmiyim. Meclis üyesi olarak 5 yıl içerisinde  (Ak parti) sadece İsmail Levent var.  kırmızı kartlar gösterdi. Bir çok şeyler yaptı ben görüyorum. Orada bizim başka meclis üyeleri olduğunu da gördüm. Bizim Ataşehir tarafında sadece bir kişi çıkmış. Bu nedir, neden sayıları artmıyor?

'AK PARTİ'DE CHP'NİN YANLIŞINI KONUŞAMAYAN İSİMLER VAR'

Baki Özışık - Gazeteci- Yazar :  Orada sayın başkan da var. CHP'nin hesapları konusunda, Ataşehir Belediyesi meclis grubunda ses getirmiştir. Açıklarını ortaya çıkarmıştır. İsmail Levent kısa da olsa Ak parti'nin sesini duyurmaya çalışmıştır.

Bu siyaset yapmaktır. Muhalif olacaksın. Susmayacaksın. Şimdi görüyorum bu dönemde de,aday adaylığı konusunda da müraacat edenler var. Bakıyorum geçmişte ne yapmış, bir tane kelime konuşmuş mu? Bir tane, CHP'nin en küçük yanlışını o mecliste gündeme getirmiş mi? Yok. Ve yanlışlarına halen devam ediyor. Bu insanların sayesinde Ak parti tamamen Ataşehir'de söylüyorum. Ak partililer kaçmış, partiyi terk etmiş yanlışlarından dolayı, bugün bakıyorum, pozlar veriliyor, resimler veriliyor, yeniden aday gösterilmeler oluyor. 

Şimdi nasıl olacak. Birilerinin cabaları var. Karşılığı var. Bunlar görmezden geliniyor. Birisi geliyor yalanla dolanla geceler düzenliyor. Şu dernek İsmail Erdem'i çağırıyor. Bir bakıyorum başkan CHP'den aday olmuş, bir bakıyorum birilerini getiriyorlar, ondan sonra bakıyorum, adamların oyları köyde,  850 köyde, oturuyorlar 15- 20 kişi, üçtane şundan seçeceksin diyor. Oyun var mı yok. Yok çünkü, sürekli böyle göz boyamalar zannediyorlar ki; bu millet bunu görmüyor. Görüyoruz. İsmail Levent konusuna gelince, İsmail Levent bu parti adına kusursuz bir mücadele vermiş. 

Necmettin Yıldırım - Ataşehirtv : Ben bunu görüyorum. Yiğidi öldür hakkını ver derler.

Baki Özışık - Gazeteci- Yazar :  Ataşehir'de imar konusunda da sayısız kez sesini yükseltmiştir. Parti gözeltmeksizin.

Necmettin Yıldırım - Ataşehirtv : Yanlış anlamayın, ben İsmail Levent'i tanırım. Yiğidi öldür hakkını ver derler, onun dışında bir ses duymadım. Gerçekten duymadım. Bunu samimiyetimle söylüyorum. 

' AK PARTİLİ OLMAYAN İNSANLAR VAR'

Baki Özışık - Gazeteci- Yazar :  Tekrar söylüyorum. Eleştirecek o kadar çok isim var ki; Ak partili olup, bir başka şehirlerde iş yapanlar var. Eleştirecek yazılacak o kadar çok şeyler var. Bizim şimdi sadece İsmail Levent'in konuşmuş olduğu bir iki şeyi bizim bu kadar dikkatimizi çekmiş. Halbuki orada çok sayıda meclis üyesi de var. 

Ben o yüzden söyledim. Bunlar neye göre yeniden aday oluyor. İçlerinde tabiki elbette saygın olanlar var. Karşılığı olanlar var. Ama hiç karşılığı olmayan bugün sadece Ak parti'de görüneyim, Ak parti ile alakası yok bu insanın.

Necmettin Yıldırım - Ataşehirtv : Ak parti Ataşehir ilçe teşkilatı halkın içine inmedi. 5 yıldır, hatta on yıldır inmiyor. Ve şuanda Battal İlgezdi'de baktığımız zaman Baki abi, diyor ki ' ben Ak parti'nin içinden de adam alıcam' devşirme yanlış anlamayın, o görüşün mü, bu görüşün mü bilemem. Fatih Sinan Yılmaz'ı sormak istiyorum. Bunun hakkında bilgi verirmisiniz? Dün Cumhurbaşkanı arkamda diyen bir kişi vardı. Şimdi İsmail Erdem'i eleştiriyor. Nerede kaldı bu dava, kimin devşirmenliğini yapıyorsun. 

'İNSANLAR TEŞKİLATLARA KIZGIN'

Baki Özışık - Gazeteci- Yazar :  İnsanlar teşkilatlara kızgın, halka inilmiyor, gidilmiyor. İsmail Erdem çok ciddi bir caba gösteriyor. Buda zaten yansıyor. Sokakta elini uzatıyor. Gece demiyor. Sabah namazı demiyor. Koşturuyor. İnanmış, hizmet etmek adına inanmış. Partide en üst düzeyde bulunmuş, sadece belediye başkanlığı değil, çekirdekten yetişmiş. Bizimkiler maşallah toplantının sonunda geliyor. Ondan sonra da gazeteciler ile tartışıyor. O kim bu kim diyorlar. Ataşehir'de 16 tane aday vardı. Bu adaylar nerede, bunlar Ak partili değil mi? Niye bunlar kenetlenmiyor mücadele vermiyorlar. 

' SİYASET REZALETE DÖNMÜŞ'

Aynı şey CHP içinde öyle, gerçekten siyaset rezalete dönmüş, ben tekrar söylüm dikkat edilmesi gereken çok şey var. Mahalle teşkilatlarında saboteler var. sıkıntılar var, burada çok hassas davranılmalı, İsmail Erdem'in ekibi bu konuya vakıf olmalı, bi yazım da ben dile getirdim. 90 bin kürt seçmen var. Belli partililerde olanlar var. Fakat ortalıkta olmayan 32- 33 bin arası kafası karışık kararsız olan var. Bunlara ulaşılmalı, siyaset Ataşehir halkıyla birlikte yapılmalı, Ataşehir'in kalkınması için başka çare yok. Tekrar söylüyorum. İnsanlar tercihini kimden yana yapıyorsa biz saygı duyacağız. İYİ Parti dün bize parmak sallıyor. Biz o parmağı kırarızda, müsaade etmeyiz' 

YORUMLAR

  • 0 Yorum