• Reklam

Papatyalar Kasımpatı mı açtı ? 

Yazar Abdurrahman Dilipak'in toplum içindeki yükselişi bir  "kasımpatı basınını" da rahatsız ediyor.

Papatyalar Kasımpatı mı açtı ? 
08 Haziran 2021 - 15:51 - Güncelleme: 08 Haziran 2021 - 16:21


Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak 7.6.2021 tarihinde İstanbul Anadolu yakası başsavcılığına kendi aleyhine bir suç duyurusunda bulundu. Başvuruyu Dilipak adına Av. Faruk Keleştimur yaptı. Dilipak suç duyurusunda Yeni Şafak gazetesi yazarlarından İbrahim Karagül’ün Twittirindeki bir iddiasından yola çıkarak bu başvuruyu gerçekleştirdi.
 
Dilipak başvurusunda “İbrahim karagül Twitter’den “Şimdi de Taksim Camii'ne çamur atmaya başlamış... Hem de bir yalan haber üzerinden. BAE, Dubai, Bin Zayed ekseninde bir konumlanma işaretleri alıyorum” diye tiwit attı. Yani ben “Yalan bir haber üzerinden” “Taksim camiine çamur atıyormuşum” ve bu şekilde İbrahim Karagül “BAE, Dubai, Bin Zayed ekseninde bir konumlanma işaretleri alıyorum” diyerek, benim, “Türkiye’ye karşı BAE, Dubai, Bin Zayed ile Türkiye’ye karşı düşmanlık ettiğime ve bu yönde bir kumpasa ortaklık ettiğim”e dair bir iddia ortaya atıyor” dedi.
 
Dilipak, Taksim camii ile ilgili olarak Hürriyet gazetesi ve o paraleldeki gazetelerle, diğer media ve sosyal mediada yer alan bir harberi paylaşarak “şimdi bu nereden çıktı” anlamına “bu ne böyle şimdi” gibi bir Twit atmıştı.

* Kasımpatı, yaklaşık 30 tür barındıran, papatyagiller familyasına bağlı bir cinstir. Asya ve kuzeydoğu Avrupa'ya yerlidir. Otsu, yıllık bitkiler olan kasımpatı türleri, yaklaşık 50–150 cm yüksekliğindedirler. Büyük çiçek başlarına sahiptirler, yabanileri beyaz, sarı veya pembe renkler gösterir. 

Türkiye Havadis

YORUMLAR

  • 0 Yorum