• Reklam
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam

Perinçek, Kripto Çin "Sosyal demokratı" mı?

Vatan partisi tüzük ve parti programlarında;  “ Kendisine ‘Kuvayı Milliye’, ‘Müdafaai Hukuk’, ‘Millîci’, ‘Atatürkçü’, ‘Kemalist’, ‘Vatansever’ gibi adlar veren dernekçiliği olağandışı bir tavırla aşmak zorundayız…Farklı partilere bölünmüşlüğü yine devrimci tarzda aşmak zorundayız. Namık Kemal-Talat Paşa-Atatürk geleneğinden gelen öncüler ve kökleri yine Türk Devrimi’nin içinde olan sosyalist birikim, tarihî bir görevle karşı karşıyadır. Bu görev, öncelikle Kemalist Devrim’i tamamlamak için Vatan Partisi’nde birleşmektir ” Diyor.

Perinçek, Kripto Çin "Sosyal demokratı" mı?
04 Mart 2021 - 18:18 - Güncelleme: 04 Mart 2021 - 18:48
Kemalizm, İdeolojiler üstü "İdeolojik bir devrimdir" 

Kemalizm ideolojisinin ürünleri olan mevcut devrimlerin salt toplamını "Kemalizm" olarak tanımlamak eksik bir bilgidir.

Sonuç Devrimleri yaratan ana ideoloji "Kemalizm" olup; bu düşünsel ideolojiden yola çıkarak daha çok devrim niteliğinde yeni devrimler oluşturma potansiyeline de sahip bir üst ideolojinin adıdır.

Kemalizm her türden  sosyal demokrasi ithal ideolojisine karşıt anti  emperyalist bir ideolojinin adıdır.

Vatan partisi tüzük ve parti programlarında;  “ Kendisine ‘Kuvayı Milliye’, ‘Müdafaai Hukuk’, ‘Millîci’, ‘Atatürkçü’, ‘Kemalist’, ‘Vatansever’ gibi adlar veren dernekçiliği olağandışı bir tavırla aşmak zorundayız…Farklı partilere bölünmüşlüğü yine devrimci tarzda aşmak zorundayız. Namık Kemal-Talat Paşa-Atatürk geleneğinden gelen öncüler ve kökleri yine Türk Devrimi’nin içinde olan sosyalist birikim, tarihî bir görevle karşı karşıyadır. Bu görev, öncelikle Kemalist Devrim’i tamamlamak için Vatan Partisi’nde birleşmektir ” Diyor Doğu Perinçek.

Kemalizm ideolojisini; salt bir Üst yapı “Kemalist devrimi” olarak görüyor. “Türk Sosyalizmi” diye uydurdukları bir kavramı Kemalist ideoloji olarak algılatmamaya yönelik ortaya karışık bir Tüzük ve program hazırlamış ve şirinleme olsun diye yönelik bolca kurtuluş savaşı anılarından bahsetmiştir.

Bu tüzüğü alana yanında bonus olarak  bir de “Kemalizm” verilir gibi tam bir Perinçek tüzüğü…!

Öncelikle Kemalizm ideolojisi ve Atatürk; “Sosyalist” ve “Sosyaldemokrat” değildir. 1935 yılında CHP’nin resmi programında partinin ideolojisinin “KEMALİZM” olduğu yazılmaktadır.

Perinçek’e Sorular:

Kemalizm’in Halkçılık ilkesi ile Sosyalist Halkçılık arasında farklar vardır. Kaldı ki; Çin/Rusya eski  Çin ve  eski Rusya da değildir günümüzde…
Vatan partisi ve tüzük ve programlarınızda isimleri verilen neredeyse her ideolojiye karşı olduğunuz anlaşılıyor.Ancak tek ismi geçmeyen “Sosyal demokrasi” düşünce akımı.  Acaba siz gizli bir  “sosyaldemokrat” mısınız?
Amerikan Emperyalizmine karşı çıkıp emperyalizmin karşı yakasındaki Rus ve Çin emperyalizmine selam durmak delikanlılığa yakışıyor mu? Kemalizm’in “Tam bağımsızlık ilkesi ile çelişmiyor mu?
Sosyalizmin, “sosyaldemokrasi” doktirini olmadığını hatta Kemalist 6 ok ilke ile taban tabana zıt düşünce kodları barındırdığından neden bahsetmiyorsun?
Vatan partisini Rus ve Çin sosyal demokratlarının Türkiye şubesi olarak mı teşkilatlandırıyorsunuz? Nerede kaldı Millli siyaset anlayışınız? Kripto ideolojiniz Rus merkezli Sosyal demokrasi midir? Yoksa Sosyalizmin,  “Sosyaldemokrasi” olamadığını neden yüksek sesle dillendir(e)miyorsun?
Kemalist Laiklik ilkesini mi savunuyorsunuz? Yoksa özgürlükçü Sekülarizmi mi?
Siyasi kulübünüzün başında ezelden beri görev yapan biri olarak Genel başkanlık görevinizi genç bir arkadaşa devretmeyi düşünüyor musunuz?
Sen, Türkiye’de Kemalist ideolojiyi özümsemiş seçmen kitlesinin yüzde 0.3’ ün çok ve çok üstünde olmadığını mı iddia ediyorsun?

Tutarsızlık ve çelişki kaderin..

Şeytan ise ayrıntıda gizli Sayın Perinçek!

İstediğin sorudan cevaplamaya başlayabilirsin.

YORUMLAR

 • 0 Yorum
Günün Başlıkları