'RÜZGARA KARŞI AÇILAN YELKEN' ORSA

ORSA Yönetim Kurulu Başkanı  Yardımcısı Savaş Karaoğlanoğlu, Melek Çalıkoğlu'nun hazırlayıp sunduğu   'EKONOMİYE YÖN VERENLER' Programında, 1998 yılında aile şirketi olarak kurulan ve alanında uzman 35 çalışanı ve  3500 m2'lik kapalı alanında modern plazada bugünlere gelişini anlattı.

'RÜZGARA KARŞI AÇILAN YELKEN' ORSA

ORSA Yönetim Kurulu Başkanı  Yardımcısı Savaş Karaoğlanoğlu, Melek Çalıkoğlu'nun hazırlayıp sunduğu   'EKONOMİYE YÖN VERENLER' Programında, 1998 yılında aile şirketi olarak kurulan ve alanında uzman 35 çalışanı ve  3500 m2'lik kapalı alanında modern plazada bugünlere gelişini anlattı.

'RÜZGARA KARŞI AÇILAN YELKEN' ORSA
12 Nisan 2018 - 09:26

MELEK ÇALIKOĞLU- www.turkiyehadis.tv.www.turkiyehavadis.com

İstanbul- Tuzla'da, Renault ve Dacia'nın 20 yıldır, 2. El ve Servis hizmetiyle, bir çok başarı ödülünü almanın haklı gurunu yaşayan Savaş Karaoğlanoğlu, iş hayatındaki başarılarını öncelikle babası Adem Karaoğlanoğlu ve  işinde uzman bir kadro ile çalışmaya borçlu olduğunun altını çizdi.


1998 yılında, 'müşteri memnuniyeti' ile kurulan ORSA bugün modern plazasında, 2. el satışının yanında, deneğimli ve uzman çalışanın verdiği bakım ve onarım hizmetiyle müşterilerinin haklı taktidirini kazanmaktadır. 


Tuzla'da evlerinin altında bulunan küçük bir dükkanda, babası Adem Karaoğlanoğlu'nun açtığı oto tamircisi çırağı olarak çalışma hayatına başlayan Savaş Karaoğlanoğlu, çalışma hayatının yanı sıra eğitimini de tamamladı. 


1998'de aile şirketi olarak kurdukları, ORSA'yı Babası Adem Karaoğlanoğlu ve ağabeyi Ahmet Karaoğlanoğlu ile birlikte ilkeli ve kararlı çalışmalarıyla müşterilerine  Renult 2. el satışı  ve modern servisi ile hizmet veren bir kuruma dönüştürdüler. 


Çalışanın alın teri kurumadan hak ettiği üçretini ödeyen, uzman ve konumunda eğitimli bir kadro ile çalışmayı ilke edinen ORSA, müşterilerinin memnuyetini kısa sürede kazanmakla kalmayıp aldıkları başarı ödülleriylede taçlandırdılar.

 

 

ORSA'nın başarı öyküsünü Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Karaoğlanoğlu, www.turkiyehavadis.tv'de  'EKONOMİYE YÖN VERENLER' Programını hazırlayıp sunan Melek ÇAlıkoğlu'na anlattı.


' Rüzgara Karşı Açılan Yelken' sloganı ile yola çıkan ORSA'nın küçük bir tamirhaneden, modern bir plazaya dönüşünde önemli bir katkı payı olan Savaş Karaoğlanoğlu ' Çocukluğumdan itibaren kendime babam Adem Karaoğlanoğlu'nun, dürüst, ilkeli ve başarılı çalışmalarını örnek aldım. 


Bundan dolayı okumaktan çok, çalışmayı tercih ediyordum. Bunun farkına varan babam beni bir tamirhaneye çırak olarak verdi. Ustalarımın işlerini doğru yapan kişiler olması benimde iyi bir şekilde yetişmemi sağladı.


Daha sonra evimizin altında bulunan küçük bir dükkan vardı. burayı tamirhane yaparak kendi işimize ilk adımı attık. Müşterilerimiz yaptığımız işin kalitesini ve işimizde gösterdiğimiz titizliği taktir ettiler. Küçük dükkan  bize artık yetmiyordu. Ailece aldığımız bir kararla 1998 yılında ORSA'yı kurduk. İsmini verirken çok düşündük. Ağbim Ahmet Karaoğlanoğlu Meslek Lisesi Motor Bölümü Mezunu ve 30 yıl kurumsal şirketlerde çalıştığından deneğimli ve tecrübeliydi. Logomuzu o tasarladı. Denizcilik terimi olan 'Rüzgara Karşı Yelken Açmak' anlamına gelen ORSA çıktı ortaya.

Diğer bir anlamıda logomuzun, 1975 Ordu- Fatsa doğumluyum. Ordu bizim vatanımız, O Ordu'yu, S, Savaş'ı, A'da Ahmet'i temsil ettiğinden dolayı, Ahmet ve Savaş Rüzgara karşı Yelken açtı da diye biliriz.


2007'DE ORSA RENULT VE DACİA'NIN YETKİLİ SERVİSİ OLDU

ORSA Renult'un 2. el satışı ve servis hizmetiyle, azimli ve kararlı çalışmanın sonucunda, 2007 yılında Renult ve Dacia'nın yetkili servisi olarak hizmet veren bir kurum haline dönüştü. Doğru, ilkeli ve kararlı çalışan uzman ve deneğimli bir kadro kuran ORSA'da bugün 35 kişiye istihdam sağlanıyor. 


ORSA 2. Elde sürdürdüğü başarısını, yetkili servistede sürdürerek bunu başarı ödülleriyle taçlandırmanın haklı gurunu yaşadığının altını çizen Savaş Karaoğlanoğlu, ' ailece çalışma hayatımızda kendimize 'para' kazanmayı amaçlamadık. İşimizde büyümeyi, büyürken ülkemizin ekonomisine katkı sağlamayı ve daha çok kişiye iş- aş sağlamayı hedefledik.  Bugün çok şükür yanımızda işinde eğitimli, mesleğinde deneğimli ve güler yüzlü 35 arkadaşımızla müşterilerimize hizmet vermekteyiz. 


3500 m2'lik kapalı alanında modern plazamızda her sabah işimize geldiğimizde daha iyi hizmeti nasıl veririzin çalışmasını yapmaktayız.  En iyi reklamın müşteri memnuniyeti, bir müşterinin bir müşteri getireceğini, bir müşterinin bin müşteri götüreceği bilinciyle, 2. El satış ve servis hizmetimizi sürdürmekteyiz. 


ORSA'da, mekanik, kaporta ve  boya asla ve asla gelişi güzel yapılmaz. Müşterimizin getirdiği araçın öncelikle ön raporu hazırlanır. En asgari şekilde yapılacak masraf çıkarılır ve müşterimize sunulur. Araçının her türlü bakım ve onarımı yapılan müşterimiz araçını teslim almaya geldiğinde farklı bir süprizle karşılaşmaz. Müşterimizin memnuniyeti bizim işimizdeki gurumuz olur. 


Her sabah iş yerimizi Bismillahirrahmanirrahim diyerek açıyor, her akşam çalışma arkadaşlarımızla evlerimize alnımızın teri ile kazandığımız helal ekmeğimizi götürmenin huzuru ile gitmekteyiz. İşimizi aldatmadan, kırmadan, dökmeden yapmanın huzuru ilede yastığımıza başımızı huzur içinde koymaktayız.


ORSA olarak, işimizi ilk kurduğumuz günden itibaren bizlere destek olan hemşehrilerimiz ile müşterimizi her zaman baş tacımız olarak başımızın üzerinde taşıdık. Babamız Adem Karaoğlanoğlu'nun ekmeğini kazanmak için bırakıp geldiği memketimizden hiç kopmadık. Bu nedenle vatanımız olan Ordu'yla hiç kopmadık. Memleketimizin kalkınmasına katkı sağlamak için Ordulu İşadamları Derneği'nin kurucu üyeliği ve TODER52'nin kurucu üyesi olarak hizmet vermenin gayreti içindeyim. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum