• Reklam

ŞALPAZARI BELEDİYESİ "KADINLARI" UNUTMADI!

Şalpazarı Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu Ağasar Kadını temalı fotoğraf yarışması juri üyeleri, Türk sinemasının ünlü görüntü yönetmeni Aytekin Çakmakcı, Türk Dünyası Kadın Platformu Başkanı Oya Canbazoğlu, belgesel yönetmeni fotoğraf sanatçısı Varol Uzlu, fotoğraf sanatçısı Yusuf Arslan, Büyük liman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Aydın Galleci ve Şenpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız Devlet Bahçeli Kültür ve Sanat Merkezi'nde bir araya gelerek uzun incelemelerden sonra ödül alan fotoğrafları belirlediler. Birinci, İkinci, Üçüncü ve animasyon ödülleri belirlendi. Ayrıca juri Özel ödülü de Dünya Türkleri Kadın Platformu Başkanı Oya Canbazoğlu tarafından belirlendi.

ŞALPAZARI BELEDİYESİ "KADINLARI" UNUTMADI!
01 Aralık 2020 - 17:27 - Güncelleme: 01 Aralık 2020 - 19:07


“Ağasar Kadını”na Oya Canbazoğlu tarafından jüri özel ödülü verildi. 

Şalpazarı Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu “ Ağasar Kadını” fotoğraf yarışmasında kazanan yarışmacılar ödüllerine kavuştu.

Yarışmada jüri üyesi olan Dünya Türkleri Kadın Platformu Başkanı Oya Canbazoğlu; “Yayla Göçü” temalı fotoğrafa tüm Türk Kadınları adına jüri özel ödülünü verdi. 

Türk Kadınları adına Refik Kurukız'a Teşekkür...

Ayrıca Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız ve fotoğraf sanatçısı Varol Uzlu’ ya da “ Dünya Türkleri Kadın Platformu” adına plaket takdim etti. 
“Belediye Başkanımız Refik Kurukız’a, Türk Kadınına, sanata ve kültüre değer verip böyle anlamlı bir yarışma düzenlediği için teşekkür ettiğini söyleyen  Oya Canbazoğlu, hiç kuşkusuz ki “Ağasar da Kadın” ı anlatan bu yarışmanın baş mimarı Varol Uzlu’dur, kendisine emekleri için müteşekkiriz dedi ve  Ulu Önder Atatürk’ün de dediği gibi, “Türk Kadını  omuzlar üzerinde göklerde yükselmeye layıktır” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum