• Reklam

Şaşkın CHP 'li Vekil Bu seferde İçişleri Komisyonunda Şaşırdı !

TBMM Başkanlığına sunduğu şekil ve esas açısından özürlü soru önergeleri ve Araştırma komisyonu kurulması talepleri ile haberlere konu olan CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil'in kendisine konu ile ilgili bir araştırma önergesi vererek özel araştırma komisyonu kurulabileceği yönünde bir seçenek salık verildi.

Şaşkın CHP 'li Vekil Bu seferde İçişleri Komisyonunda Şaşırdı !
05 Mayıs 2021 - 14:16 - Güncelleme: 06 Mayıs 2021 - 01:06
TBMM Başkanlığına sunduğu şekil ve esas açısından özürlü soru önergeleri ve Araştırma komisyonu kurulması talepleri ile haberlere konu olan CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil bu seferde İçişleri komisyonundan sohbet tarzı acil görüşme istedi. Bir kanun teklifine dayalı görüşme talebinde bulunmadığından  dolayı 'red yedi'...Belediyeler üzerinden “gri pasaport” ile insan kaçakçılığı yapıldığı iddiasının “acil” görüşülmesi için muhalefetin yaptığı başvuru, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı AKP’li Celalettin Güvenç tarafından reddedildi.
TBMM İçişleri Komisyonu üyesi  belediyeler üzerinden “sosyal organizasyon” adı altında “gri pasaport ile insan kaçakçılığı yapıldığı” iddiasının “acil” görüşülmesi talebinde bulundu. Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç vekillerin bu talebini reddederek, TBMM İçtüzüğü’nün 35’inci maddesindeki hükümleri hatırlattı. Güven, ret gerekçesinde TBMM Başkanlığına konuyla ilgili kanun telifi ve havale edilmiş gündem önerisinin bulunmadığını bildirerek, İçtüzük 35’inci Maddesi’ndeki “Komisyonların kendilerine havale edilenler dışında hiçbir işlerle uğraşmayacakları hüküm altına alınmıştır” hükümlerini anımsattı.

“HANGİ ÖNERGE VERİLİRSE VERİLSİN AK PARTİ REDDEDİYOR”

Komisyon üyesi CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, sorumlulardan hesap sorulmasını istediklerini belirterek, “Yaşam, sağlık, eğitim alanında olsun, hangi önerge verilirse verilsin AK Parti reddediyor. Biz reddedilmesi için değil, diyoruz ki kardeşim yapan ve yaptıranlardan hesap sorulsun. Yermek ve yıkmak değil, bu suiistimale yol açan anlayışı hangi belediye başkanı yaptıysa ortaya çıkarılsın diye verilmişti” diye konuştu.

Türkiye Havadis/ Özel haber

YORUMLAR

  • 1 Yorum