SERA OTİZMLİ ÇOCUKLAR İÇİN SESLENDİRDİ

TJK, “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü”nde Veliefendi Hipodromu’nda bir etkinlik gerçekleştirdi…

SERA OTİZMLİ ÇOCUKLAR İÇİN SESLENDİRDİ

TJK, “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü”nde Veliefendi Hipodromu’nda bir etkinlik gerçekleştirdi…

SERA OTİZMLİ ÇOCUKLAR İÇİN SESLENDİRDİ
03 Nisan 2018 - 06:56

Oyuncu Sera Tokdemir, “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü”nde Veliefendi Hipodromu’nda otizmli çocuklarla bir araya gelerek, onlar için yazdığı şarkıyı seslendirdi.

Türkiye Jokey Kulübü (TJK), “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü”nde İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda oyuncu Sera Tokdemir’i At’la Terapi Merkezi’nde terapatik seanslara katılan otizmli çocuklar ve aileleriyle bir araya getirdi.

TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk ve TJK Genel Koordinatörü Ender Aydıner ile TJK Asli Üyesi İsmail Hadioğlu’nun da katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, otizmli çocuklar için özel bir şarkı yazan Sera Tokdemir çocuklarla buluşarak yazdığı şarkıyı seslendirdi.

Çocuklara yönelik pek çok sosyal sorumluluk projesi hayata geçiren Türkiye Jokey Kulübü, düzenlediği bu etkinlikle otizm konusunda toplumun bilinçlendirilmesine katkıda bulunarak, farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

At’la Terapi Merkezi Nedir?

TJK’nın engelli çocukların tedavisine destek bir terapi yöntemi olarak hayata geçirdiği en önemli sosyal sorumluluk projesi At’la Terapi Merkezi; İstanbul, Diyarbakır, İzmir Şirinyer, Bursa Osmangazi, Şanlıurfa ve Adana Yeşiloba Hipodromu olmak üzere 6 ilde hizmet veriyor. Özel olarak yetiştirilmiş atlar ve uzman fizyoterapistler eşliğinde bugüne kadar 2.348 çocuğa terapatik biniş yaptırılan merkezlerden doktor veya fizyoterapist raporuyla ata binmesi uygun görülen fiziksel, zihinsel ve duygusal bozukluğu olan 3-14 yaş arasındaki çocuklar ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum