• Reklam

Sorozçu Yeşil Muhalefetin amacı; Ulus devlet ile bağları kopmuş bir Yerele "iktidar özerkliği" mi ?!!

Ekoloji ve Demokrasi kavramları aslında onlar için bir tramvay. Daha önce de Atatürk ile aldatıp Kemalist ideolojinin altını oymaya kalkışmak türünden siyasi sicilleri de ortada...Burada  Yerel yönetimler üzerinden uluslararası sermaye ve fon trafiğinin el değiştirmesi ve mali finans özerkliği amaçlanıyor. Gerisi zaten Federasyon...!

Sorozçu Yeşil Muhalefetin amacı; Ulus devlet ile bağları kopmuş bir Yerele "iktidar özerkliği" mi ?!!
11 Ağustos 2021 - 22:23 - Güncelleme: 12 Ağustos 2021 - 01:34

Emperyalizmin Küreselci hali

Küreselcilik; Geleneksel Emperyallizmden farklı olarak Empeyalist ülkelerin belirlediği küreselci arabulucular eliyle güç dengelerinin regüle edildiği ve kazananı "Birleşik Empeyalizm" olan sıfır toplamlı bir kazan-kazan oyun teorisidir...

Ekolojik terör 

Küresel ekolojik felaketleri lazer hızıyla hızlandıran Yeşil sorosçular, Ekoloji üzerinden "Yerele" pas atarak; Ekolojik Anayasa, demokratik ekoloji, demokratik özerklik, özerk ekoloji ve yerel demokrasi  gibi konu başlıkları ile Doğal kaynaklar yerel yönetimi ve yerel kalkınma talepleri  özelinde  Avrupa Yerel (yönetimler) özerklik şartını, Millet ittifaknın gayri milli bileşenleri eli ile gündeme getirmek istiyorlar.

CHP Parti meclisinde kabul edilen anacak kamuoyuna açıklanmayan Yerel Yönetimler raporu neden açıkalanmıyor? !

Yerel yönetimleri birer iktidar kalesi olarak gören CHP'nin genel iktidara gelememesi ve kendilerine siyaseten Yerel yönetimler alanı kalan Millet ittifakı Yerel özerk yönetimler istiyor.Bunu yaparkende Ulus Devlet paradigmasına Merkezi hükümet ve organları üzerinden yüklenerek abartılı ve goy goycu  bir şekilde üretilmiş gerekceler oluşturmak için  "becerisizlikle" suçluyorlar...

Bir bölen olarak; Ekoloji ve Yapay ekolojik felaketler !Ekoloji ve Demokrasi kavramları aslında onlar için bir tramvay.Daha önce de Atatürk ile aldatıp Kemalist ideolojinin altını oymaya kalkışmak türünden siyasi sicilleri de ortada...Burada  Yerel yönetimler üzerinden uluslararası sermaye ve fon trafiğinin el değiştirmesi amaçlanıyor.Gerisi zaten Federasyon...!

Organik olmayan muhalefetin  Ekolojik demokrasi talepleri!!

Yeşil sorozçuların ekolojik terörlerini ve kıyamet senaryolarını ve faili meçhul yanan ormanları da  bu bağlamda büyük resmin içine oturuyor.

Türkiye Havadis

YORUMLAR

  • 0 Yorum