• Reklam
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam
 • Reklam

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı 2021. Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alımı kamu alımı yapan diğer kamu kurumları gibi iş ilanları merak ediliyor. Son dakika kamu personel alımları iş ilanına göre, Tarım ve Orman Bakanlığı 10 farklı branşta personel alımı gerçekleştirmekte. Tarım ve Orman Bakanlığı iş ilanı yayınlanmasıyla birlikte, Tarım ve Orman Bakanlığı alımları ne zaman, Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı şartları neler, Tarım ve Orman Bakanlığı hangi illerde alım yapıyor? gibi sorular da doğal olarak sorulmakta. Peki Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel maaşları ne kadar? İşte Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı detayları.

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı
05 Mart 2021 - 10:47

Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ilan duyurusu yayımladı. Tarım ve Orman Bakanlığı, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 6’ncı maddesi ve bu maddeye dayanılarak 31.12.2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan "Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında

Yönetmelik'in 8’inci maddesi” uyarınca, Bakanlığımızca gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile 10 (on) adet Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacaktır.

Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler?

İlana başvuruda bulunacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

c) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kuramlarından mezun olmak, (Bu kısımda belirtilen bölüm mezunları aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 katı için başvuru yapabilirler)

ç) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; Bilişim Personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ve Sosyal Sigortalar Kurumuna tabi özel kesimde Bilişim Personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır)

d) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,

e) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Tarım ve Orman Bakanlığı başvuruları ne zaman?

Tarım ve Orman Bakanlığı alımına iş başvurusu yapacaklar, Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı 2021 başvuru tarihi ile Tarım ve Orman Bakanlığı alımı başvuruları nereden ve nasıl yapılacağını merak ediyor. İşte Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alım tarihi.

tarım ve orman bakanlığı alımları

tarım ve orman bakanlığı alımları

tarım ve orman bakanlığı alımları

Tarım ve Orman Bakanlığı maaşları ne kadar?

Tarım ve Orman Bakanlığı personel ücretleri ne kadar? Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel maaşları ne kadar? Aylık brüt sözleşme ücreti, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4’üncü maddesinin (B) bendine göre istihdam edilenler için sözleşme ücret tavanının ÖZEL ŞARTLAR başlığı altında belirtilen brüt sözleşme ücret tavanının katları ile çarpımı sonucu bulunacak tutar olacaktır. Ancak Bakanlık, tavan ücretin altında sözleşme düzenlemeye ve ödeme yapmaya yetkilidir.

Tarım ve Orman Bakanlığı alımları iş başvurusu ilan detayları için tıklayın


YORUMLAR

 • 0 Yorum