• Reklam

TİNGADER'deBilim Kurulu oluşturuldu

Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği bünyesinde oluşturulan Bilim Kurulu’nda, konularında uzman önemli isimler yer alıyor.

TİNGADER'deBilim Kurulu oluşturuldu
26 Mart 2021 - 12:04 - Güncelleme: 26 Mart 2021 - 12:23
Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği bünyesinde oluşturulan Bilim Kurulu’nda, konularında uzman önemli isimler yer alıyor.

TİNGADER (Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği) bünyesinde oluşturulmak için başlatılan çalışma tamamlandı. TİNGADER’in yeni kurulan Bilim Kurulu’nda branşlarında uzman önemli isimler yer alıyor.  
TİNGADER Genel Başkan Yardımcısı Müslüm Aktürk, söz konusu gelişme ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “İstanbul Avrupa Yakası Temsilcimiz Sayın Mehmet Sıtkı Aloğlu’nun teklifi üzerine böyle bir girişimde bulunduk. Marmara Bölge Sorumlumuz Sayın Salih Kurt ise derneğimizin sitesini kurarken zaten böyle bir birim için yer ayırmıştı. Bize sadece isimleri tespit etmek kaldı” dedi.
TİNGADER Bilim Kurulu’nda yer alan isimlerle tek tek görüşüldüğünü belirten Aktürk, şunları söyledi:
“Ülkemizin ve toplumumuzun menfaatleri ile ilgili, gerektiğinde yapacağımız açıklamaların daha bilimsel ve alanında uzman isimlerin kaleminden çıkması için böyle bir oluşum planladık. Yönetim Kurulumuz, bu çalışma için beni görevlendirdi. Ben de irtibata geçtiğim ve aşağıda isimleri yazılı hocalarımızdan olumlu yanıt aldım. Bizleri kırmayarak, Bilim Kurulumuzda yer alma teklifimizi kabul eden bütün hocalarımıza TİNGADER adına teşekkür ediyoruz.”
Bu arada, bir süre önce TİNGADER’in “PandemiSöyleşileri”ne katılan Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Pınar Okyay ise, Kovid-19 sürecinin sonuçlanmasından sonra TİNGADER’in Bilim Kurulu’nda seve seve yer alabileceğini ifade etti. 
TİNGADER Bilim Kurulu’nda yer alan isimler alfabetik sıraya göre şöyle:
Prof. Dr. Adnan Çalık (Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekan Vekili)
Prof. Dr. Ali Kemal Yakut (Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanlığı Termodinamik Anabilim Dalı Başkanı)
Prof. Dr. Ali Uzunköy (Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi ve Cerrahi Onkoloji Uzmanı)
Prof. Dr. Cüneyt Yüksel (İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Bölümü Milletlerarası Hukuk Ana Bilim Dalı)
Prof. Dr. Feray CinevreSoyupek(Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi)
Prof. Dr. Yakup Çelik (Yıldız Teknik Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı) 
Prof. Dr. Yusuf Bozkurt (İskenderun Teknik ÜniversitesiDeniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi)
Doç. Dr. Ozan Örmeci (İstanbul Kent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü) 
Dr. Beyhan İncekara (Kent Üniversitesi Makro İktisat Uzmanı)
Dr. Eren Alper Yılmaz (Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Söke İşletme Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü)
Dr. Hilal Yakut İpekoğlu(Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Antropoloji Bölümü)
Dr. M. Zeki Uyanık (Mersin Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi / Fıkıh Anabilim Dalı) 
Dr. Melih Ziya Yakut (Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Keçiborlu Meslek Yüksek Okulu Müdürü)
Dr. Rahmi İncekara(Kent Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölüm Başkanı)

TİNGADER KİMDİR
1-TİNGADER AÇILIMI TÜM İNTERNET GAZETECİLİĞİ VE GAZETECİLER DERNEĞİ ADI ALTINDA GENEL MERKEZİISPARTA DA OLAN . BİR DERNEKTİR.
2-DERNEK HALEN 29 İLDE KURUMLAŞMIŞ TEMSİLCİLİKLER KURMUŞ 3 İLDE İSE ŞUBELEŞME ÇALIŞMALARI DEVAM ETMEKTEDİR.
3-AMACI
HALEN YASAL OLARAK MEVZUATLARIMIZDA İNTERNET MEDYASI TANIMLANMAMAKTADIR.
RESMİ İLAN YAYINLAMA HAKLARI YOKTUR
RESMİ İLAN VE REKLAM YAYINLAYAMAZLAR
İHALE İLANLARININ YAYINLANMASI SÖZ KONUSU DEĞİLDİR
İNTERNET MEDYASINDAKİ YAZAR VE ÇİZER KADRO 212 SAYILI YASA KAPSAMINDA DEĞERLENDİRİLMEMEKTE BASIN MENSUBU OLARAK GÖRÜLMEMEKTEDİR.
YAZILI BASIN GİDEREK TRAJ AZALMALARINA DÖNÜŞMEKTE İNTERNET ORTAMINDA BİR HABER SİTESİ MİLYONLARCA OKUYUCU ZİYARETLERİNE UĞRAMAKTADIR.
SOSYAL GÜVENLİK ÇEMBERİ İÇERSİNDE YOKTURLAR VE ANCAK HALEN BASIN MENSUPLARININ ÇOĞUNLUĞUDA BU KAPSAMDAN UZAKTIR.
SOSYAL EKONOMİK HUKUKİ İDARİ BİR SATÜYE KAVUŞMALARI VE MERİ MEVZUATTA YER ALMALARI EN BÜYÜK HEDEFTİR.
KAĞIT ORMAN MAHSÜLÜDÜR DOLAYISIYLA KAĞIT DİLLİDEN GÖZ DİLLİYE SÖZ DİLLİYE GEÇİŞ ORMAN ALANLARININ KURTULUŞU DEMEKTİR.
DOLAYISIYLA TİNGADER TÜM İNTERNET VE GENEL GAZETECİLİĞİ KAPSAMI İÇERSİNE ALMAKTA ONLAR İÇİN MEŞRU ORTAMLARDA MÜCADELESİNİ SÜRDÜRECEKTİR.
TİNGADER TÜM İSMİYLE BAŞLAYAN ADINI TÜRKİYE OLARAK İLERİDE GEREKLİ ORGANİZASYON ŞEMALARINI YERİNE GETİRMEK VE HUKUKİ YOLLARI TAMAMLADIKTAN SONRA ARTIK ADI TÜRKİYE İNTERNET GAZETECİLİĞİ ADINA DÖNÜŞECEKTİR.

ÖZELLİKLE ULUSAL MEDYA OLARAK TANIMLANAN VE ANCAK MEVZUATIMIZDAKİ ADI YAYGIN MEDYA OLARAK ADLANDIRILAN VE BAZENDE ANA AKIM MEDYA GİBİ İFADE EDİLEN MEDYA KURULUŞLARININ İNTERNET SİTELERİDE YUKARDAKİ İFADELER KAPSAMINDADIR. KENDİLERİ İNTERNET SAYFA ÖZELLİKLERİNDEN DEĞİL YAZILI BASIN MEVKUTESİ ARACILIĞIYLA SOSYALGÜVENLİK YA DA BASIN KARTI ALABİLMEKTEDİRLER.
ÖZELLİKLE İNTERNET MEDYASI NE GARİPTİRKİ HUKUKİ YAPTIRIMLAR VAR İSE MUHATAP ALINMAKTADIR. YANİ İNTERNET MEDYASINDA KİŞİ HAKLARI KURUM HAKLALARI TİCARİ BİRİM HAKLARI RENCİDE EDİLDİĞİNDE DEVLETCE MUHATAP ALINMAKTA HUKUKİ YAPTIRIMLAR UYGULANMAKTADIR. ANCAK SOSYAL HAKLAR İÇİN BU SÖZ KONUSU DEĞİLDİR BUDA BİR ÇELİŞKİDİR.
TİNGADER ÖZELLİKLE HAFTA SONU BULUŞMALARIYLA BU ZAMANA KADAR 19 HAFTA BOYUNCA TIP HUKUK BİLİM VE ARKEOLOJİ KAMU YÖNETİMİ ALANLARINDA ÇOK SAYIDA AKADEMİK PERSONELİ AĞIRLAMIŞTIR
TİNGADER BİLİM KURULU, KADINLAR KURULU, DANIŞMA KURULU ADI ALTINDA ÇEŞİTLİ KURULLARDA VE ÇEŞİTLİ KONULARDA AÇIKLAMALARINI BİLİMSEL TEMEL AĞIRLIKLI YAPACAKTIR.
TİNGADER ISPARTA DA GÜNDEMİ BELİRLEMEKTEDİR.
SON  DERECE YETKİN VE ETKİN GENEL MERKEZ KADROSUYLA  GEREK ŞUBE VE GEREKSE TEMSİLCİLERİMİZİN ARKASINDA     BİRLİKTE BAŞARIYA ODAKLANMIŞTIR.
İSTANBUL TRABZON ŞUBELİRİMİZİN MÜRACAATLARI YAPILMIŞTIR.

YORUMLAR

  • 0 Yorum