Türkiye çok iyi işler yapıyor

Başkan Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Trump ile bir araya geldi. Liderlerin görüşmesi sonrası İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Cumhurbaşkanımız, ABD Başkanı ile NATO Zirvesi marjında son derece verimli bir görüşme gerçekleştirdi." ifadelerini kullanırken ABD Başkanı Trump da 'Türkiye üye ülke olarak çok iyi işler yapıyor' dedi.

Türkiye çok iyi işler yapıyor
04 Aralık 2019 - 19:27

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile görüştü. Erdoğan ve Trump, NATO Liderler Zirvesi ana oturumun ardından, bir araya geldi.

Zirvenin yapıldığı The Grove Otel'de basına kapalı gerçekleşen görüşme yarım saat sürdü.


ALTUN'DAN İLK AÇIKLAMA

Görüşmenin ardından Twitter hesabından açıklama yapan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Cumhurbaşkanımız, ABD Başkanı ile NATO Zirvesi marjında son derece verimli bir görüşme gerçekleştirdi." dedi.

ABD-Türkiye arasında 100 milyar dolarlık ticaret hedefi

Beyaz Saray'dan ise "Görüşmede enerji güvenliği, bölgesel güvenlik konuları ile 100 milyar dolarlık ticaret hedefine ulaşılmasına yönelik adımlar ele alındı" açıklaması yapıldı.

TRUMP: TÜRKİYE ÇOK İYİ İŞ ÇIKARTIYOR

Başkan Erdoğan ile Londra'da bir araya gelen ABD Başkanı Trump, görüşme sonrası yaptığı değerlendirmede 'Türkiye üye ülke olarak çok iyi işler yapıyor' ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum