Reklam

VAJİNA BEYAZLATMA YÖNTEMİ NASIL YAPILIR?

Ağda, jilet kullanımı gibi nedenlerden dolayı genital bölgede kararma meydana gelir. Bu doğal kürle vajinayı beyazlatabilirsiniz.

VAJİNA BEYAZLATMA YÖNTEMİ NASIL YAPILIR?

Ağda, jilet kullanımı gibi nedenlerden dolayı genital bölgede kararma meydana gelir. Bu doğal kürle vajinayı beyazlatabilirsiniz.

VAJİNA BEYAZLATMA YÖNTEMİ NASIL YAPILIR?
11 Mayıs 2018 - 20:01

Kadınlar genital bölge, koltuk altı, dirsek ve yüz bölgesinde oluşan kararmalardan şikayetçidir. Bu bölgedekikararmalar estetik açıdan kötü görünmektedir. Başlangıçta hafif olarak görülse de ilerleyen zamanlarda renk koyuluğu giderek artar.


Özellikle bölgeye uygulanan ağd, jilet kullanımı ve epilasyon kararmaların başlıca nedenlerindendir. Bu kararmalara karşı pek çok kozmetik ürünü satılmaktadır. Ancak içlerinde bulunan kimyasal alerjik etki yaratabilir.

VAJİNA BEYAZLATMA YÖNTEMİ NASIL YAPILIR?
Cinsel hayat, vücuttaki özel bölgelerin görünümünü büyük oranda etkiler.Genital bölgedeki şekil ve görünüm bozuklukları kişinin kendine olan güvenini azaltmakta ve ve cinsellikten keyif almasını engellemektedir.

Estetik açıdan da hoş görünmeyen vajina kararması, bitkisel kürlerle de tedavi edilebilir.

* Genital enfeksiyon veya hassasiyetiniz varsa kürü yapmadan önce mutlaka doktorunuza danışın!

VAJİNA BEYAZLATMA KÜRÜ
• 1 kahve fincanı elma suyu (%100 doğal olmalıdır)
• Yarım tatlı kaşığı limon suyu (%100 doğal olmalıdır)
• Dolu bir yemek kaşığı vazelin (kremi yoğun kullanmak isterseniz vazelin oranını artırabilirsiniz)

NASIL YAPILIR?
Kür için tüm malzemeler uygun bir kabın içine alınarak karıştırılır. Karıştırılan malzemeler el yardımı ile vajinal bölgeye sürülür.(Vajina nemli ya da ıslak olmamalıdır) Karışımım fayda etmesi için bölgede tamamen kuruması beklenir.


Kür bölgede tamamen kuruduktan sonra nemli bir bez ya da kese yardımı ile kuruyan kür tabakası temizlenmelidir. Kürden arındırılan bölge iyice yıkandıktan sonra bebek pudrası ile pudralanarak işlem tamamlanır. Bu kür ciltte kararma olan her alan için uygundur.

LAZER OPERASYONLA GENİTAL BÖLGE BEYAZLATMA
Genital bölge değişik nedenlerden dolayı zamanla esmerleşme, bölgesel veya geniş renk koyulaşması, siyahlaşma, özetle kararma sorunları ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu tür durumlarda lazer hem büyük dudaklara hem de küçük dudaklara uygulanabilir.

Günümüzde lazer ile renk açıcı tedaviler; genital bölge beyazlatma, renk ağartma, genital alan renk açma tedavileri uygulanabilmektedir.

Lazerle genital alan renk açma ‘labial whitening’ veya ‘vulvar whitening’ olarak da bilinmektedir.

Dış genital alandaki lazer uygulamaları aynı zamanda genital alanda sıkılaştırma (vulva tightening) amacıyla da yapılmaktadır.


YORUMLAR

  • 0 Yorum