• Reklam

'VERGİLERİMİZLE MİLİTAN GİBİ ÇALIŞANLAR TATİL YAPIYOR'

'Ataşehirli kardeşlerimiz kendi ödedikleri vergilerle, Ataşehir'de çalışan ve tırnak içinde söylüyorum. Bir takım odakların, bir kısmını tenzi ediyorum. Küçük bir azınlığı diyorum. Militanı gibi çalışanların tatil paralarını bütün Ataşehir'liler olarak biz ödüyoruz'

'VERGİLERİMİZLE MİLİTAN GİBİ ÇALIŞANLAR TATİL YAPIYOR'

'Ataşehirli kardeşlerimiz kendi ödedikleri vergilerle, Ataşehir'de çalışan ve tırnak içinde söylüyorum. Bir takım odakların, bir kısmını tenzi ediyorum. Küçük bir azınlığı diyorum. Militanı gibi çalışanların tatil paralarını bütün Ataşehir'liler olarak biz ödüyoruz'

'VERGİLERİMİZLE MİLİTAN GİBİ ÇALIŞANLAR TATİL YAPIYOR'
03 Aralık 2018 - 02:01

Ak Parti Kadıköy İlçe Teşkilatının Kurucuları arasında yer alan Av. Ahmet Özcan 2008'de Ataşehir  Kurucu İlçe Başkanımız Rıza Saka'nın teklifi ile Ataşehir Teşkilatını kurduk.

Bugün'de ilçe başkanlığı görevi bize nasip oldu. Ataşehir'in 10 yılı heba oldu. Ataşehir CHP Belediye Başkanı Battal İlgezdi, görevinden uzaklaştırıldı.

Mevcut devam eden soruşturmalar ve devam eden davalar nedeniyle, görevinde bulunması sakınca doğuracağından dolayı imza yetkisi elinden alındı. 

Bu davaların bir kısmında takipsizlik kararı verilen davaları var. Hukukta bir suç vardır.  Suçun içinde geçmiş suçlar vardır.  Hepsi için ayrı dosyalar açılmaz. Bunlar birleştirilir bir suçtan yargılanır. 

' BATTAL İLGEZDİ'NİN ADAY OLMASINDA BİR SAKINCA YOK' 

O yargılanmaların devam ettiğinde aklanıp aklanmayacağını kimin ne şekilde bu milletin huzuruna çıkacağını zaman gösterecek bunu bize, hukuki olarak şuan da kesinleşmiş bir mahkeme kararı olmadığından dolayı aday olmasında her hangi bir behis yok.Ak Parti Ataşehir İlçe Teşkilatı olarak hiç bir zaman adaylara bağlı olarak çalışmayız. Teşkilat olarak. Biz kendi adayımızı bekliyoruz. Kendi adayımız Genel Merkezimizin yetkili kurulları tarafından değerlendirilip bize tebliğ edildiğinde, Ataşehir ilçe teşkilatı olarak komple başkan adayımızın peşinde 7 gün 24 saat esası ile çalışmamıza devam edeceğiz.

'A-B-C PLANLARIMIZ VAR'

Diğer taraftan bir takım propaganda gereçleri olarak A-B-C Planlarımız hazır. CHP'den çıkacak adaya göre kullanacağımız arguvanların tamamı hazır. Bunların hepsini ilerleyen zamanda Ataşehir'imize  hemde burayla ilgilenen bütün milletimize göstereceğiz.

Yekta Yaktı : Ak Parti Ataşehir'de saha'da göremiyoruz diyorlar. Birde aday adaylarınız içinde saha da aktif çalışan Fatih Sinan Yılmaz var. Siz Saha da varmısınız?

Ak Parti İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan: Sahadan ne kasettiğiniz önemli, Teşkilat olarak bizim çalışmalarımız hiçbir zaman bitmez. Mahallelerde seçmenlerle buluşma çalışmalarımız devam ediyor. İlçeye gelirkende, Barborus mahallemizde 50 kişilik bir grupla toplantı yapıp geldim. Bizim hergün saha da mutlaka bir proğramımız var. Bizi sahada yok kasıtı sokakta yürümekse kışta kıyamette soğukta niye yürüyelim. 
Yekta Yaktı : Belediye Başkan aday adaylarınızdan Fatih Sinan Yılmaz ile CHP'liler arasında bir tartışma yaşandı. Siz İlçe olarak bazı gazetecilere bu olayı kapatalım dediğiniz ve Yılmaz'a sahip çıkmadığınız mı?

' YILMAZ'IN  YAPTIĞI YANLIŞTAN DOLAYI  CHP'DEN ÖZÜR DİLEDİM'


Ak Parti İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan:  Burası Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı, Ak Parti İlçe Başkanı olarak ben burada, Ak Parti'nin hakkını, hukukunu gözetmek ve Ak Partinin doğru hareket etmesini sağlamakla mükeflefim, aday adayımızın proğramından benim haberim yoktu. 

Biz belediye başkan aday adaylarımızın eline belirli bir proğram verip çalışın demedik. Belediye başkan aday adayımız, Fatih Sinan Yılmaz kendisi bu şekilde organizasyon yapmış, yalnız orada CHP'nin proğramı var. Yapılan hareket yanlış, yapılan hareket yanlış olduğu için özür dilemek erdemdir. Ben CHP'den gerekli özürümüzü diledik. 

Ak Parti İlçe Başkanı olarak, orada Ak Parti ve Cumhurbaşkanımızın adı geçtiği için gerekli özürümüzü diledik. Çünkü aynı şekilde benim proğram yaptığım bir yere CHP'den aday adayı gelse proğram yapmaya çalışsa bende bunu şık karşılamam. 

Halka açık bir proğram yapılır. Herkese açıktır. İstediğini yaparsın. Bu tür proğramlarda biraz siyasi partilerimize Ataşehir'de en azından bu dönemde benim başkanlık dönemimde karşılıklı sevgi, saygı, hoşgörü çerçevesinde bir seçim dönemi geçsin istiyoruz.

Çünkü bu ülke, kavgadan, tartışmadan çok şeyler kaybetti. Çok yara aldı. Cumhurbaşkanımız her fırsatta dile getiriyor. Biz neyi kendimize şiar edinmişiz, yaradılanı hoş gör, yaratandan ötürü.

Yekta Yaktı :  Ataşehir'de sizce yapılmayan ne var?

Ak Parti İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan: Daha doğrusu Ataşehir'de yapılanmayanları söylemek lazım. Yok birşey. Ben bununla alakalı dosyamda yazılı olandan okumak isterdim. Ataşehir'de bir yüzme havuzu yok. Belediye'nin bir spor kompleksi yok. 

Ne kadar acıdır ki; Ataşehir'de oturan birisi olarak benim kanıma dokunan şu, Ataşehir'de yaşayan seçmen, Ataşehir'de kayıtlı olan, Ataşehir'de hayatını idame ettiren benim vatandaşım, ben ilçe başkanı olarak oralara gittiğimde şu taleplerle karşılaşıyorum.

 'Başkanım bize Üsküdar'ın şu havuzundan yer ayarla, Başkanım bize Sancaktepe'nin şu havuzundan, hamamından yer ayarla, Ümraniye'nin spor salonu bize ayarlayı ver' bu acı bir şeydir. 

'BELEDİYE'NİN 300 MİLYAR BORCU VAR'Ataşehir ilçe başkanı olarak siz insanlarınıza başka bir ilçeden yerler ayarlamak süretiyle hizmet ediyorsunuz. Ne var Neden Ataşehir'de yok. On yıl boyunca yapılmadı. Üçyüz milyon borç var. Daha da fazla birşey söylemeye gerek yok diye düşünüyorum.

Burada her zaman ballandıra ballandıra anlatılan bir şey var. Ne diyorlar ona, kültür merkezi butik tarzda, üç tane bir tanesi belediye tarafından yapıldı. Geriye kalan 2 tanesi bağış, konser anlamında bir sıkıntımız yok.

'VERGİLERİMİZLE MİLİTAN GİBİ ÇALIŞANLAR TATİL YAPIYOR'

Belediye olarak, Ayvalık tarafında tatil köyü var. Ataşehir belediyesi'nin Malatya'da bir takım yerlere yaptırdığı hizmetler var. Ataşehir'li  bunları bilsin. İstanbul dışına hizmetleri var, Ataşehir'e yok.

Ataşehirli kardeşlerimiz kendi ödedikleri vergilerle, Ataşehir'de çalışan ve tırnak içinde söylüyorum. Bir takım odakların, bir kısmını tenzi ediyorum. Küçük bir azınlığı diyorum. Militanı gibi çalışanların tatil paralarını bütün Ataşehir'liler olarak biz ödüyoruz.

'ATAŞEHİR'E HİZMET YOK, MALATYA'NIN BİLMEM NE KÖYÜNE VAR'

Biz diyoruz ki; 31 Mart'dan sonra ödemek istemiyoruz. 31 Mart'tan sonra istiyoruz ki; Ataşehir'de yaşayan kardeşlerimizin, Ataşehir için hercadıkları her kuruş hizmet olarak kendisine dönsün. Bir takım tatil yerlerine gitmesin, Malatya'nın bilmem ne ilçesinin bilmem ne köyüne gitmesin.

Belediyeler ne için vardır. Kendi bölgelerinde yaşayan insanların refah ve huzurunu artırmak ve daha iyi şartlarda yaşatmak içindir. Refahını, huzurunu ister. İlçesindeki bir yönetici.

'2019'DA 4,5 MİLYON CEZA KESECEKLER'

Geçen Meclis Grubunda 2019 Yılı için hazırladığı bir bütçe var. Bütçede siz gelir kalemleri koyarsınız.  Bir gelir kaydı gördüm. Gerçekten hem siyasetçi olarak, hemde Ataşehir'de yaşayan birisi olarak, hemde bir Türk vatandaşı olarak dudağım uçukladı.

Gelir kalemlerinin içerisinde, mevcut yönetim cezalar başlığı altında 2019 yılı içerisinde 4,5 milyon ceza keseceğini ve 4,5 milyon gelir elde edeceğini beyan ediyor. Bütün Ataşehir hazır olsun. Ataşehir belediyesi'nin hazırladığı bütçe detayına girdiğim zaman burda, ileryen aşamalarda biz bunları halkımızla paylaşacağım. 

Bir müdürlüğün personel sayısı 5 ise, bu müdürlüğün gideri de aynı oranda olması lazım. Bir müdürlüğün personel sayısı 5 ise, belediye gelirinden aldığı pay yüzde 20 ise burada ne oluyor dersiniz. Birşeyler var derseniz. 

Belediye'deki bürokratların mal varlıkları, sülalerinin mal varlıkları hızlı bir artış gösteriyorsa, bir dakika dersiniz burada, ne oluyor dersiniz, bizde ne oluyor diyoruz. Demeye de devam edeceğiz ve Ataşehir'de yaşayan her bir vatandaşımızın delikli bir kuruşunu bunlara yedirmeyeceğiz. Biz görevde olduğumuz sürece evvallah bunu yaptırmayacağız. 

'SEÇİMLERE 4 AY VAR,  ATAŞEHİR BELEDİYESİ GAYRIMENKUL SATIYOR'

Geçen ay meclise getirdiler. Bir kaçtane gayrımenkul satışı, yangından mal kaçırırcasına, 4 ay sonra seçim olacak, Ataşehir belediyesi gayrımenkul satmaya çalışıyor. Kusura bakmasınlar biz 31 Mart'a kadar burada hiçbir gayrımenkulü sattırmamak için elimizden gelen bütün hukuki arguvanları kullanacağız. Ataşehir'de yaşayan kardeşlerimizin hakkını korumak için kullanacağız, Çünkü biz sattıkları zaman bu gayrımenkullerin paralarının nereye gideceğini bilmiyoruz.  Ataşehir'e de kullanılmayacağından eminiz.

"KONUŞULAN İSİMLER SADECE DEDİKODU"

'Aday adaylarımız ile ilgili bugüne kadar konuşulan isimler sadece dedikodudan ibaret, sayın Genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın ağzından çıkmadan kesinlik arz eden bir durum yoktur'

Sayın İsmail Erdem Sancaktepe Belediye Başkanımız, Sancaktepe Belediye Başkanı olarak on yıldır, neler yaptığı, Sancaktepe'yi nereden nereye getirdiği ortada, biz hatta örnek veriyoruz. 

'HANGİ PARTİYE OY VERİRSENİZ VERİN MART 2019'DA ATAŞEHİR VERİN'

Çünkü Ataşehir'de 31 Mart 2019 seçimleriyle ilgili olarak halkımıza, seçmenlerimize çağrımız var. Hangi partiye oyunuzu verirseniz verin,  31 Mart 2019 için oyunuzu Ataşehir için verin, bunun söylerkende önlerine iki tane örnek koyuyorum. 

Karşılaştırabileceğiniz, mukayese edebileceğiniz, Çekmeköy, Sancaktepe ve Ataşehir, bunların özelliği aynı tarihte ilçe oldular. Aynı tarihte seçimlerini yaptılar ve aynı belediye başkanları görevlerine başladılar.
On yıllık süre içerisinde, Çekmeköy ve Sancaktepe'nin kat ettiği mesafeye, Ataşehir'in kat ettiği mesafeye baktığınız da aradaki uçurum net şekilde ortaya çıkıyor zaten. 

Bu Ak Parti'nin belediyecilik anlayışıdır. Şuanda İstanbul'da 25 ilçe'de, Ak parti'nin belediyelerine bakın aynı hizmeti görürsünüz. İsmail Erdem'de Sancaktepe'de rüştünü ispat etmiştir diye düşünüyorum.  Gelirse biz teşkilat olarak peşine takılır gideriz.

İsmail Erdem Ataşehir'den Sancaktepe'ye giden birisi, bildiğim kadarıyla hayatının büyük bölümünü Ataşehir'de yaşamış bir insan ve hala Ataşehir'de fiili ve organik bağı devam ediyor. Akrabaları belki çocukları bile oturuyor. 

'BİZİM SİYASET ANLAYIŞIMIZ HİZMETTİR'

Hemşerilerime aynı örneği veriyorum. 25 Belediye'de görülen aynı hizmeti görürsünüz. Ak parti'nin belediyecilik anlayışı bu, belediye başkanlarımız tabi ki; başarılı, kim olursa olsun, Ataşehir'de Ak parti'li bir belediye olduktan o hizmeti görür, bizim hizmet anlayışımız bu, bizim siyaset anlayışımız bu, hizmet, insanlara hizmet etmektir.

Yekta Yaktı : Yerel basın ile neden sorun yaşıyorsunuz?

Ak Parti İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan: Medya dediğiniz de kimleri kast ettiğinize bağlı, 1. şu ben anlaşamadığımı düşünmüyorum en azından benim anlaşamadığım kimse yok. 

Göreve geldiğim günden itibaren, 2-3 defa bir araya geldim. Şuan ki süreçten dolayı her ay toplantı yapmasak bile, sık sık bir araya gelmeye çalışıyoruz. Gazeteci arkadaşlarla her zaman istişare etmeyi, en azından telefonla konuşmayı önemsiyorum.

Çünkü gazeteci arkadaşlar sokağın nabzı önemli, ben mesleğimi yaparken siyasi görüşümü bir tarafa bırakıyorum. Burada gazetecilik yapacak olan arkadaşlar, benimle olan iş ve işlemlerinde ve ilişkilerinde siyasi görüşlerini bir tarafa bırakarak hareket etmeyeceklerse o zaman gazetecilik görevini yapmıyor demektir. Benim onu gazeteci olarak muhatap almam yanlış.

YA GAZETECİLİK YAPSINLAR YADA SİYASET YAPSINLAR


" BULUT'A BİZ İLAN VERMEDİK" Çalık Medya Yayın Grubu Başkanı Melek Çalıkoğlu'na açıklamada bulunan, Ataşehir Ak parti Tanıtım ve Medya'dan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Adem Yılmaz ' Ak parti olarak biz Ufuk Bulut'a ilan vermedik. Biz verdiğimiz ilanları partimizin belirlediği tasarımla veriyoruz' dedi.


En son yaşadığımız bir probleme değinicem, gazeteci olduğunu söyleyen birisi bir ilan yaptığını ve parasını alamadığını söylüyor. Ben 14 yaşında bu davaya karıştım. İmam Hatip Lisesi'ndeyken bu davanın bir neferi oldum.

2001 yılında Ak Parti kurulduktan sonra kesintisiz bir şekilde ne görev verildiyse onu yapmaya çalıştım. Çünkü bu bizim dünya görüşümüz, 2001'den bugüne kadar, biz Ak parti'ye AKEPE olarak hitabın neden dendiğini, ne anlamda dendiğini ve ne için dendiğini çok iyi biliyorum. Hiç kimse bize mamal okumasın.

'AKEPE DİYE BİR PARTİ YOK'

Konuşma sırasında dil sürce bilir. Yazarken dil sürçmez, yazarken bunu yazıyorsanız burada garez vardır. Kasıt vardır. Ben kendisine de söyledim.

Mesajımda da var. Ben AKEPE Ataşehir ilçe başkanı değilim. Ben Ak parti Ataşehir ilçe başkanıyım. Hukukcu olarak şunu söylüyorum. Şunu bilsin ve öğrensin, AKEPE Diye bir parti yok. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin YSK'daki kısatması Ak Parti'dir.

'BELEDİYELER GİBİ GAZETECİLERE MAAŞ BAĞLAYACAK BÜTÇEMİZ YOK' 

Buradan da herkese söylüyorum. Adalet ve Kalınma Partisi'ne, Ak parti'ye, Ak parti'nin ilçe başkanına hitap ederken AKEPE ilçe başkanı diye yazan bir gazeteciye ödenecek delikli kuruşum yoktur.Allah bunun hesabını bana sorar. Bizim gazetecileri maaşa bağlayan belediyeler gibi bütçemiz yok. Kimse de öyle bir bütçe beklentisi içine girmesin. 

'GAZETECİNİN GÖREVİ İLAN VE İLAN GELİRİ DEĞİLDİR'

Gazeteciliğin amacı haberdir. Gazetecinin amacı ilan ve ilan gelirleri değildir. Haber noktasında bir gazeteci arkadaşlarımızın hepsine tamanına ayırt etmeksizin haberlerimizi iletiyoruz. Gerekli olan ilanlarımızı ve kutlamalarımızı v.s.  veriyoruz. Hiç bir gazeteciye borcumuz yok. 

Ufak tefek borcumuz vardır ama buna borcumuz yok. Ödemem benim borcum yok. AKEPE İlçe Başkanı diye yazan bir gazeteciye benim ödeyecek bir param yok. Kusura bakmasınlar. İki defa düzeltme yayınlandığı iddia ediliyor. Demek ki; arkadaşımız öğrenmiş, tekzibi de öğrendiği için yapmıştır. Bundan sonra yapmaz, bundan sonra bir ilan yaparsa hatasız bir şekilde yayınlarsa gelir bedelini bizden alır.

'BASINLA, ŞUNUNLA BUNUNLA İLÇE BAŞKANINA AYAR VERME BİTTİ'

Ben,  Avukatım dava kaybettiğimde müvekkilim bana para ödemiyor. Herkes işini düzgün yapsın, basınla, şununla bununla ilçe başkanına ayar verme devri bitti. Onlar eski Türkiye'nin işi, dedi. Benim sıkıntım gazeteci ile değil, siyaset kimliğinin yanına gazeteci kimliği koyanlarla benim sıkıntım. Asıl işi siyaset, gazetecilik yan etiket' dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum