• Reklam

Veyis Ateş'in akıbeti ortaya çıktı!

Firari iş adamı Sezgin Baransu Korkmaz'dan 10 milyon euro rüşvet istemekle suçlanan gazeteci Veyis Ateş kovulabileceğinin haberini İsmail Saymaz dan aldı. Saymaz'a konuşan Habertürk yetkilileri “Bunu kimse kaldıramaz. İddialar gazetecilikle ilgili değil. Biz işin böyle bir boyutu olduğuna (para istendiğine) ikna olduk.” dedi.

Veyis Ateş'in akıbeti ortaya çıktı!
17 Haziran 2021 - 11:33
Habertürk sunucusu Veyis Ateş'in kara para aklamakla suçlanan firari iş insanı Sezgin Baransu Korkmaz'ın sorunu halletmesi karşılığında 10 milyon euro rüşvet istediği iddiası gündemdeki yerini koruyor.

Veyis Ateş ile Habertürk yönetimi arasında yaşananları Sözcü yazarı İsmail Saymaz, yazısında ayrıntılarıyla anlattı. Habertürk yetkililerinin “Bunu kimse kaldıramaz. İddialar gazetecilikle ilgili değil. Biz işin böyle bir boyutu olduğuna (para istendiğine) ikna olduk.” dediği öğrenildi.

Böylece Veyis Ateş kovulabileceğinin haberini patronlarından değil İsmail Saymaz'dan almış oldu.

Saymaz şunları yazdı;


Ateş'ten savunma istendi
"Peker'in açıklamaları Habertürk TV'ye bomba gibi düştü. Televizyon yetkililerinden öğrendiğim kadarıyla Ciner Yayın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ, aynı gün Ateş'e “Doğru mu?” diye yazılı şekilde sordu.

İddiaları reddetmiş
Ateş, kesin bir dille reddetti. Paramount Otel'de Cihan Ekşioğlu'nun davetlisi olarak kaldığını, bu sırada Korkmaz ile tanıştığını, başka hiçbir şekilde görüşmediklerini söyledi. Korkmaz ile gazetecilik dışı ilişkisinin bulunmadığını anlattı.

Yazılı açıklamasını geri çekti
Tekdağ, “Yazılı açıklama yap, yalanla. Şaibe kalksın, sana sahip çıkalım” dedi. Ateş, hazırladığı yazılı metni Tekdağ'a gönderdi. Girişe “Kurumuma, mesleğime ve aileme saygımdan ötürü” diye yazıldı.

Ancak Ateş, açıklamayı paylaşmadı. Dört saat sonra Tekdağ'ı arayarak “Vazgeçtim. Peker saldırır, çocuklarıma zarar verir” dedi. Tekdağ, “Açıklamayı yapıp yapmamak senin bileceğin iş. Yapmazsan gazeteciliği sürdüremezsin, bunu da bil” dedi.

Süresiz izne çıkarıldı
Tekdağ, Ateş'i süresiz izne çıkardı. Ta ki Korkmaz, geçen cumartesi Yılman'a kaydı dinletene Ertesi gün Fatih Altaylı'yı arayana değin. İki gazetecinin yazmasıyla iddia kamusallaştı.

İhtimal Ateş'in işine son verilecek
Habertürk, pazartesi günü Ateş'ten savunma istedi. Evrak salı günü Ateş'e ulaştı. İhtimal, Ateş'in işine son verilecek. Habertürk yetkilileri bana şunları söyledi:


“Bunu kimse kaldıramaz. İddialar gazetecilikle ilgili değil. Biz işin böyle bir boyutu olduğuna (para istendiğine) ikna olduk.”

Başkaları da dinlemiş
Bir ses kaydı var. Üç dakikasının içeriğini Yılman'dan okuduk. Bütününde neler konuşulduğunu bilmiyoruz. Bazı AK Partililerin de kaydı dinlediğini işittim. Buna rağmen Ateş susuyor. Korkmaz ise yakın bulduğu gazeteciler üzerinden şantaja uğradığını iddia ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum