• Reklam

Erdoğan'dan Alevi vatandaşların evlerine işaret konulmasına sert tepki

ALEVİLİĞE CİDDİ BEDELLER ÖDEDİ"

Irk, dil, mezhep farklılıkları öne çıkarılarak Müslümanlar arasındaki fay hatları keskinleştirildiğini ifade eden Erdoğan, "Her gün beş vakit aynı kıbleye yönelenler arasına nifak tohumları serpiliyor. Belirli çevreler arasında ayrı bir din gibi yansıtılmaya çalışılıyor. Batı'da pişirilen ve son dönemde ülkemize ihraç edilmeye çalışılan Alisiz Alevilik gibi yıkıcı projelerin toplum içinde pohpohlanmasının gerisinde bu var. Açık ve net söylüyorum Alman devleti Alisiz Alevilik ciddi bedeller ödemek suretiyle İslam dünyasında ve özellile ülkemizde bölünmenin tohumlarını ekmek istiyor" dedi.

Erdoğan, İzmir'de Alevi bir ailenin evinin işaretlenmesine de tepki göstererek, "Son günlerde bazı evlerin kapılarına bazı işaretler konuluyor, niye ülkemizi bölmek, parçalamak için açık ve net söylüyorum; Türkiye’de bizim devlet olarak, yönetim olarak böyle bir problemimiz, böyle bir sorunumuz yoktur.

Düşmanlık tohumları ekilmesine izin vermeyiz. Bu kapılara bu işaretleri koyanların üzerinde tüm güvenlik teşkilatlarımız özellikle çalışmaktadır, bunları yakalandığı zaman da hesabı sorulacaktır. Bu tarz projelerle insanlarımızın arasına nifak tohumu eklenmesine rıza göstermeyiz. Bunları Çorum'da Maraş'ta yaşadık.

Bu tarz girişimlere karşı hepimiz uyanık olmalıyız" diye konuştu. Ayrım yapmadıklarını dile getiren Erdoğan, "Benim kayınbiraderlerimin bir tanesinin adı Hüseyin, bir tanesinin adı Hasan, bir tanesinin adı da Ali’dir. Bunu şimdi bu Şiilere sorsak. Kaç tanesi kayınbiraderlerinin adını böyle koymuş. Böyle bir ayrım bizde yok" ifadelerini kullandı. Anahtar kelimeler: Erdoğan cemevi, erdoğan alevilik, alisiz alevilik dedi, recep tayyip erdoğan alevi aile, erdoğan alevi meselesi, alevi ünlüler, alevi türküleri, a

YORUMLAR

  • 0 Yorum