• Reklam

YUSUF YAZICI 5 YILLIK İMZAYI ATTI

Fransız kulübü Lille, Yusuf Yazıcı ile 5 yıllık sözleşme imzaladıklarını açıkladı. Losc Lille Kulübü, Trabzonspor'a Yusuf Yazıcı için 16.5 milyon euro bonservis bedeli ödeyecek.

YUSUF YAZICI 5 YILLIK İMZAYI ATTI

Fransız kulübü Lille, Yusuf Yazıcı ile 5 yıllık sözleşme imzaladıklarını açıkladı. Losc Lille Kulübü, Trabzonspor'a Yusuf Yazıcı için 16.5 milyon euro bonservis bedeli ödeyecek.

YUSUF YAZICI 5 YILLIK İMZAYI ATTI
06 Ağustos 2019 - 13:16

Fransa Ligue 1 ekiplerinden Lille, Yusuf Yazıcı transferini resmiyete kavuşturdu. Fransız kulübü, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada Yusuf Yazıcı'nın kendisini 2024 yılına kadar Lille kulübüne bağlayan sözleşmeyi imzaladığını açıkladı.

Fransız kulübü, sözleşmenin maddi detayları hakkında bilgi vermezken Yusuf Yazıcı'yı taraftarlarına tanıtan bir yazı da yayımladı. Yazıcı hakkında övgü dolu sözler kullanan Lille, "Vizyonu, göze çarpan kalitesi, çizgilerini kırabilmesi onu Türk futbolunun en gözde potansiyellerinden biri haline getiriyor. Zarif ve teknik bir oyuncu olan Yusuf Yazıcı, kısa ve uzun pas konusunda ciddi bir kaliteye sahip" ifadelerine yer verdi.

MARC INGLA: YUSUF'UN İMZASI BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR MEMNUNİYET

Lille Genel Direktörü Marc Ingla, kulübün resmi internet sitesine Yusuf Yazıcı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ingla, 22 yaşındaki oyuncunun Türkiye'de çok popüler bir oyuncu olduğunu vurgulayarak, "Bu bizim için memnuniyet verici bir transfer. Yusuf, Trabzonspor'da liderdi ve milli takımın da bir üyesi. Teknik özellikleri, kayda değer sol ayağı ile bize önümüzdeki yıl çok katkı sağlayacak. Ligue 1'de Lille formasıyla yeteneğini göstereceğinden ve başarılı bir sezon geçirmemizde bize yardım edeceğinden şüphemiz yok" şeklinde konuştu. 

16,5 MİLYON EURO + EDGAR LE

Trabzonspor, Yusuf Yazıcı'nın 16,5 milyon Euro + Edgar Le karşılığında Lille'e transfer olduğunu duyurdu.  

Bordo-mavili, kulüp Yusuf Yazıcı transferi için Lille ile yapılan anlaşmanın detaylarını açıkladı. Buna göre Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  "Profesyonel futbolcu Yusuf Yazıcı'nın Losc Lille kulübüne transferi konusunda, anlaşma sağlanmıştır.

  Yapılan anlaşmaya göre;
  -Losc Lille Kulübü, şirketimize sözleşme fesih bedeli olarak 16.500.000.-EUR ödeyecektir.
  -Yusuf Yazıcı, 25 maç oynaması halinde, Losc Lille Kulübü, Şirketimize, 1.000.000.-EUR daha ödeyecektir.
  -Yusuf Yazıcı'nın Losc Lille Kulübü ile sözleşmesi devam ederken bir başka kulübe kiralanması veya kesin transferi hallerinde, net transfer gelirinin %20'si şirketimize ödenecektir.
  -Losc Lille Kulübü, profesyonel oyuncuları Edgar Miguel Le'nin bedelsiz olarak şirketimize kesin transferine izin verecektir.
  -Losc Lille Kulübü, Yusuf Yazıcı'yı Türkiye'de başka bir kulübe kiralamayacağını veya satmayacağını taahhüt etmektedir. Losc Lille Kulübü bu taahhüdünü ihlal ederse, Şirketimize 20.000.000.-EUR tazminat bedeli ödeyecektir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum